Kent Fitness XC Match 5, Season 2021-2022

Blean Woods, Rough Common, Canterbury on 2022-02-06 at 11:00

Please choose how you would like to filter the results.
435 runners listed
The score column gives the team scoring slot the runner filled if appropriate. NS denotes a non-scorer. NSBLS denotes a non-scorer who was better placed than the team's last scorer.
Ov Pos Lg Pos Bib Runner Age Time Club Score Rtg #
1 1 510 Charles George 21 30:06 Paddock Wood AC M1 100.00 11
2 2 1051 Peter Hogben 29 30:13 Canterbury H M1 99.64 18
3 3 945 Jonathan Whittall 31 30:26 Medway & Mstn AC M1 99.28 4
4 4 779 Jack Bradley 33 30:35 Thanet RR M1 98.91 12
5 5 148 Gregory Hills 36 30:51 Dartford H M1 98.55 19
6 6 942 Daniel St Martin 36 30:57 Medway & Mstn AC M2 98.19 15
7 7 597 Kieran O'Doherty 38 31:06 Petts Wood Runners M1 97.83 14
8 8 338 Cameron Chambers 22 31:07 Maidstone H M1 97.46 6
9 9 397 Chris Rampling 35 31:13 Medway & Mstn AC M3 97.10 11
10 10 60 Yiannis Christodoulou 38 31:16 Canterbury H M2 96.74 34
11 11 562 Adam Wilkinson 30 31:23 Petts Wood Runners M2 96.38 12
12 12 947 Neill Wright 46 31:26 Medway & Mstn AC V40:1 96.01 24
13 13 458 Martyn Millard 32 31:34 NEJ Running Club M1 95.65 20
14 14 26 Simon Horler 42 31:35 Bromley Vets AC V40:1 95.29 30
15 15 901 Simon Jones 46 31:37 Canterbury H V40:1 94.93 38
16 16 859 Mark Dickson 44 31:43 Petts Wood Runners V40:1 94.57 Debut
17 17 549 Harry Young 22 31:54 Paddock Wood AC M2 94.20 13
18 18 320 Matthew Field 33 31:57 Larkfield AC M1 93.84 17
19 19 880 Dean Evans 40 32:09 Thanet RR V40:1 93.48 4
20 20 897 Henry Cox 24 32:11 Canterbury H M3 93.12 11
21 21 789 Jordan Gilbert 28 32:17 Thanet RR M2 92.75 4
22 22 134 Chris Turner 53 32:44 Dartford H V50:1 92.39 12
23 23 498 Steve Chivers 43 32:48 Paddock Wood AC V40:1 92.03 18
24 24 688 Edmund Saunders 39 32:52 Sevenoaks AC M1 91.67 16
25 25 1075 Andrew Woods 30 32:55 Canterbury H NSBLS 91.30 Debut
26 26 154 Angus Sharp 22 32:56 Dartford H M2 90.94 4
27 27 665 Andrew Hutchinson 42 33:08 Sevenoaks AC V40:1 90.58 15
28 28 946 Gareth Williams 55 33:11 Medway & Mstn AC V50:1 90.22 7
29 29 757 Ian Toal 44 33:13 Swanley & Dist AC V40:1 89.86 7
30 30 550 Kev Howarth 50 33:19 Petts Wood Runners V50:1 89.49 19
31 31 584 Dean Lenihan 45 33:24 Petts Wood Runners V40:2 89.13 7
32 32 941 Alun Rodgers 55 33:36 Medway & Mstn AC V50:2 88.77 107
33 33 619 Matt Benson 28 33:39 Plumstead Rnnrs M1 88.41 3
34 34 673 Michael Lochead 41 33:40 Sevenoaks AC V40:2 88.04 16
35 35 540 Adam Tibbals 45 33:43 Paddock Wood AC V40:2 87.68 16
36 36 511 Michael Gibbs 36 33:52 Paddock Wood AC M3 87.32 14
37 37 867 Mark Griffin 46 34:00 Petts Wood Runners M3 86.96 Debut
38 38 782 Jacob Burton 28 34:02 Thanet RR M3 86.59 2
39 39 398 Sean Rodwell 34 34:05 Medway & Mstn AC NSBLS 86.23 17
40 40 426 Stephen Dipre 54 34:06 NEJ Running Club V50:1 85.87 63
41 41 634 Duncan Platt 52 34:07 Plumstead Rnnrs V50:1 85.51 3
42 42 253 Robert Conetta 41 34:13 Istead & Ifield H V40:1 85.14 8
43 43 949 Josh Nice 36 34:14 Medway & Mstn AC NSBLS 84.78 54
44 44 72 Alex Horsley 44 34:18 Canterbury H V40:2 84.42 11
45 45 332 Adrian Perkins 49 34:22 Maidstone H V40:1 84.06 31
46 46 881 Jude Wood 23 34:23 Thanet RR NSBLS 83.70 3
47 47 507 Rob Everitt 49 34:24 Paddock Wood AC NSBLS 83.33 8
48 1 1081 Charlotte Johnston 23 34:25 Maidstone H F1 100.00 2
49 48 888 Connor Gates 19 34:25 Petts Wood Runners NSBLS 82.97 3
50 49 138 Reuben Burford 50 34:28 Dartford H V50:2 82.61 27
51 50 780 Christopher Brenchley 51 34:31 Thanet RR V50:1 82.25 32
52 51 151 Daniel Jackson 28 34:38 Dartford H M3 81.88 7
53 52 135 Nick Varley 53 34:48 Dartford H V40:1 81.52 30
54 53 687 Darius Sarshar 52 34:50 Sevenoaks AC V50:1 81.16 10
55 54 637 Richard Alford-Smith 45 35:00 Sevenoaks AC M2 80.80 9
56 55 707 David Valenti 32 35:01 Sittingbourne Str M1 80.43 33
57 2 912 Andrea Berquez 36 35:06 Sevenoaks AC V35 99.37 2
58 56 449 Jonathan Low 34 35:08 NEJ Running Club M2 80.07 11
59 57 436 Rob Hicks 36 35:12 NEJ Running Club M3 79.71 8
60 58 557 Gavin Mackay 51 35:16 Petts Wood Runners V50:2 79.35 34
61 59 681 Guillaume Nineven 36 35:16 Sevenoaks AC M3 78.99 10
62 60 675 Andrew Mead 53 35:17 Sevenoaks AC V50:2 78.62 42
63 61 139 Paul Dawes 48 35:18 Dartford H V40:2 78.26 36
64 62 556 Daniel Selman 50 35:18 Petts Wood Runners NSBLS 77.90 23
65 3 218 Renata McDonnell 47 35:20 Deal Tri Club V45 98.74 22
66 63 536 David Sampson 61 35:20 Paddock Wood AC V60 77.54 34
67 64 943 Stephen Turpie 49 35:25 Medway & Mstn AC V40:2 77.17 5
68 65 503 Nicholas Denbow 56 35:27 Paddock Wood AC V50:1 76.81 23
69 66 405 Darren Wright 46 35:35 Medway & Mstn AC NSBLS 76.45 6
70 67 787 Ryan Dargan 38 35:39 Thanet RR NSBLS 76.09 3
71 68 144 Chris Biddle 40 35:42 Dartford H NSBLS 75.72 25
72 4 1077 Emily Hale 23 35:42 Medway & Mstn AC F1 98.11 5
73 69 160 Steve Jarvis 49 35:45 Dartford RR V40:1 75.36 59
74 70 815 Luke Squirrell 20 35:45 Petts Wood Runners NSBLS 75.00 2
75 71 401 Martin Taylor 51 35:46 Medway & Mstn AC NSBLS 74.64 10
76 72 269 Matthew Holt 42 35:55 Istead & Ifield H V40:2 74.28 3
77 73 903 Matt Slark 34 36:02 Canterbury H NSBLS 73.91 11
78 74 694 Harvey Taylor 17 36:07 Sevenoaks AC NSBLS 73.55 5
79 75 802 Phil Stevens 54 36:08 Thanet RR V50:2 73.19 10
80 76 288 Alan Savage 45 36:11 Istead & Ifield H M1 72.83 7
81 77 935 Paul McAuliffe 66 36:13 Medway & Mstn AC V60 72.46 18
82 5 90 Emily Collins 27 36:15 Canterbury H F1 97.48 3
83 78 216 Stuart Gibson 49 36:17 Deal Tri Club V40:1 72.10 16
84 79 213 Dave Pickup 51 36:21 Deal Tri Club V50:1 71.74 17
85 80 864 Hector Rodriguez Drumond 37 36:28 Petts Wood Runners NSBLS 71.38 4
86 81 543 Mike Walter 43 36:29 Paddock Wood AC NSBLS 71.01 46
87 82 142 Stuart Waterman 43 36:43 Dartford H NSBLS 70.65 44
88 83 157 Edward Best 17 36:47 Dartford H NSBLS 70.29 Debut
89 84 1043 Greg Norman 61 36:47 Canterbury H V60 69.93 3
90 85 188 Andy Noble 57 36:49 Dartford RR V50:1 69.57 35
91 86 203 Mark Reynolds 52 36:53 Dartford RR V50:2 69.20 2
92 87 678 Shaun Mullen 45 37:06 Sevenoaks AC NSBLS 68.84 7
93 6 953 Lisa Reid 30 37:11 Paddock Wood AC F1 96.86 3
94 88 539 Ian Sutherland 47 37:20 Paddock Wood AC NSBLS 68.48 14
95 7 107 Rebecca Williams 33 37:36 Canterbury H NSBLS 96.23 5
96 89 393 Adrian Moody 59 37:41 Medway & Mstn AC NS 68.12 60
97 90 884 Martin O'Grady 61 37:42 Deal Tri Club V60 67.75 4
98 91 566 Marcus Elwes 57 37:43 Petts Wood Runners NSBLS 67.39 24
99 92 369 Michael Murdoch 54 37:46 Maidstone H V50:1 67.03 98
100 93 666 Jason Hutt 39 37:56 Sevenoaks AC NSBLS 66.67 2
101 8 642 Suzy Claridge 49 37:58 Sevenoaks AC V45 95.60 9
102 94 608 Hugo McGregor-Davies 51 38:02 Plumstead Rnnrs V50:2 66.30 25
103 9 937 Taryne McPherson 45 38:03 Medway & Mstn AC V45 94.97 10
104 95 186 Ian McGrath 49 38:04 Dartford RR V40:2 65.94 15
105 96 930 Robert Fursey 59 38:07 Medway & Mstn AC NS 65.58 57
106 97 58 Jon Blunt 61 38:08 Canterbury H V50:1 65.22 24
107 98 614 Jake Hussey 55 38:08 Plumstead Rnnrs V40:1 64.86 59
108 99 155 Chris Archer 18 38:09 Dartford H NSBLS 64.49 4
109 100 225 Kevin Crockford 58 38:14 Gravesend RR & AC V50:1 64.13 5
110 101 655 Jimmy George 40 38:23 Sevenoaks AC NSBLS 63.77 14
111 102 1049 Stuart Neilson 54 38:24 Deal Tri Club V50:2 63.41 6
112 103 379 Sean Callow 41 38:26 Maidstone H V40:2 63.04 12
113 10 98 Claire Pluckrose 53 38:26 Canterbury H V45 94.34 16
114 104 999 Jay Browne 49 38:27 Dartford RR M1 62.68 10
115 11 117 Tereza Francova 38 38:29 Dartford H V35 93.71 5
116 105 278 Dominic Montford 48 38:39 Istead & Ifield H M2 62.32 10
117 106 1027 Nigel May 53 38:41 Petts Wood Runners NSBLS 61.96 Debut
118 12 932 Chloe Hammond 40 38:43 Medway & Mstn AC V35 93.08 3
119 13 101 Katriona Sharp 39 38:45 Canterbury H V35 92.45 4
120 107 456 Garry McGurren 53 38:48 NEJ Running Club V50:2 61.59 23
121 108 366 Martin Jones 50 38:48 Maidstone H V50:2 61.23 3
122 14 863 Anna Hanbury 44 38:49 Petts Wood Runners V35 91.82 4
123 15 816 Emma Crawford 43 38:50 Petts Wood Runners F1 91.19 30
124 109 74 Colin Kent 56 38:57 Canterbury H V50:2 60.87 61
125 16 248 Lynne Champion 53 38:59 Istead & Ifield H V45 90.57 64
126 110 752 Jason Saunders 52 39:00 Swanley & Dist AC V50:1 60.51 5
127 111 143 Jon Kennedy 42 39:02 Dartford H NSBLS 60.14 29
128 112 1008 Martyn Earl 41 39:03 Maidstone H M2 59.78 66
129 113 395 Dean Parkinson 49 39:06 Medway & Mstn AC NS 59.42 5
130 114 546 Evan Wild 18 39:20 Paddock Wood AC NSBLS 59.06 4
131 17 916 Hannah Sangan 27 39:21 Sevenoaks AC F1 89.94 3
132 18 672 Catherine Linney 52 39:22 Sevenoaks AC NSBLS 89.31 39
133 115 344 Damon Williams 52 39:23 Maidstone H M3 58.70 4
134 19 301 Victoria Wright 31 39:25 Istead & Ifield H F1 88.68 17
135 116 679 James Nash 30 39:27 Sevenoaks AC NSBLS 58.33 9
136 117 724 Richard McDonagh 47 39:27 Sittingbourne Str V40:1 57.97 5
137 20 956 Penny Pilbeam 52 39:28 Paddock Wood AC V45 88.05 2
138 21 995 Harriot Sinclair 54 39:33 Paddock Wood AC V35 87.42 4
139 118 570 Tim Springett 57 39:34 Petts Wood Runners NSBLS 57.61 38
140 22 295 Katherine Vick 23 39:36 Istead & Ifield H NSBLS 86.79 9
141 119 785 Jamie Collins 29 39:39 Thanet RR NSBLS 57.25 9
142 120 726 Mike Poppy 55 39:41 Sittingbourne Str V50:1 56.88 107
143 121 559 Simon Brier 54 39:44 Petts Wood Runners NSBLS 56.52 8
144 122 763 Neil Williams 50 39:48 Swanley & Dist AC V50:2 56.16 3
145 123 812 Ian Bauly 41 39:49 Petts Wood Runners NSBLS 55.80 10
146 124 650 Graham Dwyer 49 39:49 Sevenoaks AC NSBLS 55.43 15
147 125 341 Chris Mudge 37 39:50 Maidstone H NSBLS 55.07 3
148 126 541 John Tolhurst 68 39:50 Paddock Wood AC V50:2 54.71 27
149 127 606 Gavin Banks 42 39:51 Plumstead Rnnrs V40:2 54.35 10
150 128 1073 Robert Whittaker 61 39:51 Sittingbourne Str V60 53.99 25
151 129 621 Russ Buchanan 50 39:52 Plumstead Rnnrs M2 53.62 63
152 130 282 Ken Phillips 57 39:53 Istead & Ifield H V50:1 53.26 10
153 131 544 Mark Wild 51 39:56 Paddock Wood AC NS 52.90 34
154 132 855 Stuart Isaacs 52 39:59 Petts Wood Runners NSBLS 52.54 5
155 133 390 Gary Hughes 46 40:01 Medway & Mstn AC NS 52.17 36
156 134 1070 Lewis McIntyre 37 40:05 Swanley & Dist AC M1 51.81 4
157 135 1013 Simon Cox 62 40:07 Deal Tri Club V40:2 51.45 3
158 136 64 Adam Cowper-Smith 63 40:09 Canterbury H NS 51.09 31
159 137 580 David Moore 57 40:14 Petts Wood Runners NSBLS 50.72 12
160 138 830 Patrick Hollins 29 40:15 Petts Wood Runners NSBLS 50.36 2
161 139 618 Callum Cox 19 40:21 Plumstead Rnnrs M3 50.00 7
162 140 1061 Darren Ashford 43 40:22 Maidstone H NSBLS 49.64 2
163 141 788 Stephen Forshaw 52 40:25 Thanet RR V40:2 49.28 55
164 23 447 Tanya Lorenzotti 33 40:26 NEJ Running Club F1 86.16 8
165 142 954 Jonathan Alford-Smith 31 40:26 Paddock Wood AC NS 48.91 2
166 143 883 Sebastian Smith 28 40:27 Deal Tri Club M1 48.55 4
167 144 335 Aristidis Kotsis 52 40:29 Maidstone H NSBLS 48.19 7
168 145 593 Nathan Webster 30 40:41 Petts Wood Runners NSBLS 47.83 5
169 146 212 Graeme Rawlings 47 40:42 Deal Tri Club M2 47.46 7
170 147 364 Mark Smith 58 40:45 Maidstone H NSBLS 47.10 8
171 24 96 Joanne Norrington 38 40:49 Canterbury H NSBLS 85.53 51
172 148 716 James Topham 50 40:51 Sittingbourne Str V50:2 46.74 23
173 149 215 Kev Brown 62 40:52 Deal Tri Club M3 46.38 60
174 150 78 Andy Phillips 59 40:54 Canterbury H NS 46.01 35
175 25 589 Sally Haffenden 51 40:56 Petts Wood Runners V45 84.91 9
176 151 1030 Bill Middleton 65 41:08 Petts Wood Runners V60 45.65 5
177 152 333 Alexander Bolden 34 41:10 Maidstone H NSBLS 45.29 4
178 153 411 Paul Brown 55 41:11 NEJ Running Club V40:1 44.93 5
179 154 581 Paul Whelan 54 41:13 Petts Wood Runners NS 44.57 14
180 155 261 Peter Gibson 61 41:14 Istead & Ifield H V60 44.20 39
181 26 645 Pauline Dalton 57 41:16 Sevenoaks AC V55 84.28 53
182 27 105 Barbara Wenman 63 41:17 Canterbury H V55 83.65 95
183 156 849 Carl Inman 48 41:18 Petts Wood Runners NS 43.84 6
184 157 998 Kent Parker 56 41:19 Sittingbourne Str V40:2 43.48 78
185 158 177 Chris Dellow 69 41:20 Dartford RR V60 43.12 58
186 159 370 Michael White 58 41:22 Maidstone H NSBLS 42.75 62
187 160 48 Jason Short 51 41:27 Bromley Vets AC V50:1 42.39 5
188 28 1019 Rachel Cottam 47 41:30 Medway & Mstn AC NSBLS 83.02 2
189 161 826 John Kingscott 45 41:33 Petts Wood Runners NS 42.03 5
190 162 85 Mark Wenman 67 41:33 Canterbury H NS 41.67 92
191 163 1014 Robert White 51 41:34 Dartford RR M2 41.30 29
192 29 106 Hannah Wilding 28 41:36 Canterbury H NS 82.39 8
193 30 591 Chloe Haffenden 24 41:38 Petts Wood Runners NSBLS 81.76 6
194 164 240 Matthew Aspinall 34 41:40 Istead & Ifield H M3 40.94 7
195 165 659 James Graham 68 41:41 Sevenoaks AC V60 40.58 26
196 166 445 Nigel Kent 60 41:43 NEJ Running Club V60 40.22 75
197 31 437 Maria Hjorth 55 41:43 NEJ Running Club V55 81.13 28
198 32 647 Julia Davis 24 41:46 Sevenoaks AC NS 80.50 5
199 33 97 Deb Parris 53 41:48 Canterbury H NS 79.87 23
200 34 444 Agata Kasprzyk 34 41:53 NEJ Running Club NSBLS 79.25 30
201 35 560 Gillian Selman 49 41:54 Petts Wood Runners NSBLS 78.62 23
202 167 803 Lee Gavin 41 42:00 Deal Tri Club NS 39.86 3
203 36 811 Alice Neal 49 42:00 Petts Wood Runners NSBLS 77.99 5
204 168 462 Kechong Nguyen 44 42:05 NEJ Running Club V40:2 39.49 4
205 169 558 David Welfare 47 42:08 Petts Wood Runners NS 39.13 3
206 170 596 Jeremy Benson 61 42:10 Petts Wood Runners NS 38.77 17
207 37 32 Joanne Kelly 47 42:12 Bromley Vets AC V45 77.36 5
208 38 276 Deborah McCarthy 51 42:26 Istead & Ifield H V35 76.73 3
209 171 174 Dave Best 51 42:27 Dartford RR M3 38.41 8
210 39 410 Lynn Boston 51 42:29 NEJ Running Club V45 76.10 13
211 172 631 Robert Lenihan 38 42:38 Plumstead Rnnrs NSBLS 38.04 12
212 173 814 Andrew Squirrell 49 42:40 Petts Wood Runners NS 37.68 8
213 40 1079 Erin Hodges 32 42:50 Petts Wood Runners NSBLS 75.47 Debut
214 174 601 Paul Hiles 61 42:50 Plumstead Rnnrs V60 37.32 52
215 41 169 Emma Brown 44 42:55 Dartford RR V35 74.84 19
216 175 613 James Otter 56 42:59 Plumstead Rnnrs NS 36.96 51
217 176 327 David Nicholls 65 42:59 Larkfield AC V60 36.59 9
218 42 699 Bridgit Weekes 63 43:00 Sevenoaks AC NS 74.21 15
219 177 870 Paul Strachan 52 43:02 Petts Wood Runners NS 36.23 11
220 178 1071 Thomas Woodcock 28 43:07 NEJ Running Club NS 35.87 17
221 43 769 Claire Greenaway 36 43:07 Thanet RR V35 73.58 21
222 44 272 Jacqueline King 50 43:10 Istead & Ifield H NSBLS 72.96 27
223 179 952 Gary Nichols 70 43:14 Paddock Wood AC NS 35.51 3
224 180 1038 John Edwards 56 43:19 NEJ Running Club NS 35.14 5
225 181 28 Gareth Hudson 60 43:23 Bromley Vets AC V60 34.78 5
226 45 402 Vanessa Vander 37 43:27 Medway & Mstn AC NSBLS 72.33 8
227 182 620 Daniel Cox 21 43:28 Plumstead Rnnrs NS 34.42 10
228 183 910 Peter Moore 58 43:29 Istead & Ifield H V50:2 34.06 13
229 46 418 Janet Cobby 60 43:34 NEJ Running Club V35 71.70 78
230 184 585 Malcolm McKen 55 43:36 Petts Wood Runners NS 33.70 26
231 185 736 Jonathan Bottomer 56 43:40 Swanley & Dist AC V40:2 33.33 5
232 186 136 Andrew Archer 52 43:46 Dartford H NSBLS 32.97 9
233 47 308 Carrie Hitchman 42 43:47 Larkfield AC V35 71.07 27
234 187 720 Steve Shrimplin 64 43:48 Sittingbourne Str M2 32.61 108
235 48 357 Julie Stoppani 58 43:53 Maidstone H V55 70.44 92
236 188 1040 Phil Burlinson 60 43:56 Petts Wood Runners NS 32.25 3
237 49 36 Jo McRae 44 43:58 Bromley Vets AC V35 69.81 9
238 189 314 Rob Bright 65 43:58 Larkfield AC V50:1 31.88 52
239 50 691 Sarah Shewell 62 44:00 Sevenoaks AC NS 69.18 116
240 190 972 Paul Holland 55 44:01 Maidstone H NSBLS 31.52 68
241 191 442 Mark Jenkinson 51 44:04 NEJ Running Club NS 31.16 19
242 51 1050 Alena Smith 42 44:14 Deal Tri Club V35 68.55 4
243 192 978 James Ward 53 44:19 Bromley Vets AC V50:2 30.80 2
244 52 605 Fiona Lore 41 44:22 Plumstead Rnnrs V35 67.92 5
245 193 476 Jens Visser 39 44:28 NEJ Running Club NS 30.43 2
246 194 725 Ian Gower 62 44:33 Sittingbourne Str M3 30.07 97
247 195 238 John Allen 57 44:36 Istead & Ifield H NS 29.71 25
248 196 378 Scott Shurmer 50 44:37 Maidstone H NSBLS 29.35 17
249 197 76 Matthew Northover 53 44:45 Canterbury H NS 28.99 23
250 53 210 Karen Ash 49 44:46 Deal Tri Club F1 67.30 4
251 198 783 Simon Burton 52 44:47 Thanet RR NSBLS 28.62 52
252 54 208 Lesley Taylor 57 44:50 Dartford RR V55 66.67 5
253 199 482 Martin Wisdom 60 44:52 NEJ Running Club NS 28.26 90
254 200 822 Trevor Adams 60 44:56 Petts Wood Runners NS 27.90 4
255 55 767 Nicola Boyes 55 45:04 Thanet RR V55 66.04 16
256 201 16 Gareth Dowling 58 45:06 Bromley Vets AC V40:2 27.54 4
257 202 159 Richey Estcourt 44 45:11 Dartford RR NS 27.17 11
258 56 1025 Mel Horley 52 45:15 Maidstone H V45 65.41 15
259 57 219 Rachel Dellafera 31 45:25 Gravesend RR & AC F1 64.78 11
260 203 420 Alan Cox 62 45:28 NEJ Running Club NS 26.81 69
261 204 229 Robin Heel 65 45:28 Gravesend RR & AC V60 26.45 90
262 58 1080 Fiona Willis 47 45:29 Petts Wood Runners NSBLS 64.15 Debut
263 59 980 Tamasin Dorosti 32 45:38 Thanet RR F1 63.52 5
264 60 465 Deborah Patmore 52 45:39 NEJ Running Club NS 62.89 17
265 205 326 Ian Murray 54 45:42 Larkfield AC V50:2 26.09 8
266 206 603 Leslie Howson 56 45:45 Plumstead Rnnrs NS 25.72 14
267 207 983 David Murray 56 45:47 Maidstone H NSBLS 25.36 8
268 208 211 David Gill 58 45:47 Deal Tri Club NS 25.00 10
269 209 441 Fadil Imeri 57 45:48 NEJ Running Club NS 24.64 17
270 61 55 Marijana Urbany 51 45:50 Bromley Vets AC F1 62.26 35
271 210 325 David Morris 72 45:50 Larkfield AC V40:1 24.28 64
272 211 347 David Hutchinson 67 45:53 Maidstone H V60 23.91 32
273 212 839 Nigel Hewson 60 45:53 Petts Wood Runners NS 23.55 6
274 213 343 Craig Peake 62 45:54 Maidstone H NS 23.19 79
275 214 417 Ian Chidwick 65 45:56 NEJ Running Club NS 22.83 32
276 215 729 Ian Pateman 60 45:59 Sittingbourne Str NS 22.46 73
277 62 280 Becky Newnes 40 46:01 Istead & Ifield H NSBLS 61.64 4
278 216 791 Peter Heath 65 46:10 Thanet RR V60 22.10 15
279 63 1034 Edwina Cheng 51 46:14 Petts Wood Runners NSBLS 61.01 Debut
280 217 319 Nick Farrant 45 46:18 Larkfield AC V40:2 21.74 12
281 64 452 Carol Marsh 62 46:26 NEJ Running Club NS 60.38 15
282 218 161 Paul Lewis 56 46:30 Dartford RR NS 21.38 38
283 65 87 Steph Bancroft 54 46:30 Canterbury H NS 59.75 10
284 66 183 Nicola Mooney 45 46:30 Dartford RR V45 59.12 10
285 219 262 John Gillis 63 46:32 Istead & Ifield H NS 21.01 87
286 67 163 Clair May 56 46:33 Dartford RR F1 58.49 31
287 220 895 Craig Dawson 45 46:34 Sittingbourne Str NS 20.65 2
288 68 100 Jean Roffe 54 46:39 Canterbury H NS 57.86 7
289 221 68 Andy Farrant 65 46:42 Canterbury H NS 20.29 79
290 222 141 Andy Quittenton 45 46:46 Dartford H NSBLS 19.93 4
291 69 355 Janette Lillis 50 46:51 Maidstone H V35 57.23 15
292 70 110 Elizabeth Ives 54 46:56 Dartford H V45 56.60 33
293 71 175 Alexandra Cooper 49 47:11 Dartford RR NS 55.97 35
294 223 470 Simon Riley 58 47:15 NEJ Running Club NS 19.57 70
295 72 1045 Hilary Collins 60 47:27 Deal Tri Club V55 55.35 12
296 224 416 Dave Cheeseman 55 47:28 NEJ Running Club NS 19.20 25
297 225 425 Sam Dichphat 61 47:30 NEJ Running Club NS 18.84 4
298 73 1074 Wendy Smith 63 47:34 Canterbury H NS 54.72 65
299 74 4 Lizzy Brama 38 47:40 Bromley Vets AC NSBLS 54.09 8
300 226 1005 Jim Peters 60 47:55 Bromley Vets AC M1 18.48 70
301 227 61 Steve Clark 68 47:58 Canterbury H NS 18.12 124
302 228 885 David Adam 65 48:04 Deal Tri Club NS 17.75 2
303 229 7 Nigel Bulmer 56 48:13 Bromley Vets AC M2 17.39 32
304 230 86 Peter Yarlett 69 48:19 Canterbury H NS 17.03 54
305 75 774 Janet Morgan 63 48:19 Thanet RR V45 53.46 17
306 76 535 Rebecca Roberts 46 48:24 Paddock Wood AC NSBLS 52.83 3
307 231 738 Andy Dunmall 55 48:26 Swanley & Dist AC M2 16.67 81
308 77 118 Laura Sale 35 48:27 Dartford H F1 52.20 8
309 78 14 Emma D'Almeida 48 48:34 Bromley Vets AC NSBLS 51.57 13
310 232 460 John Murphy 64 48:38 NEJ Running Club NS 16.30 5
311 233 245 Barry Bell 73 48:38 Istead & Ifield H NS 15.94 85
312 79 286 Cheryl Robertson 34 48:39 Istead & Ifield H NSBLS 50.94 5
313 80 439 Rosalind Hopgood 59 48:42 NEJ Running Club NS 50.31 19
314 81 505 Carol Emery 62 48:45 Paddock Wood AC V55 49.69 40
315 234 1067 Mike Springett 28 48:47 Petts Wood Runners NS 15.58 22
316 82 938 Hayley Palmer 41 48:47 Medway & Mstn AC NSBLS 49.06 4
317 235 739 Derek Hopkins 60 48:54 Swanley & Dist AC V60 15.22 5
318 83 806 Nikki Smith 54 48:55 Deal Tri Club NS 48.43 17
319 84 704 Samantha Znetyniak 46 48:55 Sevenoaks AC NS 47.80 7
320 85 376 Sally Howson 52 48:56 Maidstone H NS 47.17 29
321 86 475 Julie Unitt 63 48:58 NEJ Running Club NS 46.54 51
322 87 21 Betty Foggitt 53 49:01 Bromley Vets AC NSBLS 45.91 17
323 236 428 Danny Espinola 35 49:03 NEJ Running Club NS 14.86 6
324 237 948 Steve Russell 75 49:06 Medway & Mstn AC NS 14.49 15
325 238 84 Nathaniel Wells 28 49:08 Canterbury H NS 14.13 2
326 239 22 Roger Harris 66 49:11 Bromley Vets AC M3 13.77 55
327 240 801 Royston Robertson 54 49:13 Thanet RR NS 13.41 4
328 88 281 Barbara Ockendon 69 49:17 Istead & Ifield H V55 45.28 38
329 241 733 Jerry Ash 62 49:22 Swanley & Dist AC M3 13.04 8
330 242 82 Tony Savage 67 49:36 Canterbury H NS 12.68 48
331 243 413 Peter Cane 67 49:42 NEJ Running Club NS 12.32 57
332 244 611 Adrian Hollman 61 49:42 Plumstead Rnnrs NS 11.96 7
333 89 607 Carrie Anderson 42 49:42 Plumstead Rnnrs F1 44.65 3
334 245 876 Ka Sing Tung 64 49:59 Petts Wood Runners NS 11.59 10
335 90 891 Rebecca Sampson 23 49:59 Petts Wood Runners NSBLS 44.03 6
336 246 1006 Peter Godbee 71 50:11 Swanley & Dist AC NS 11.23 94
337 91 1044 Clare Wiseman 56 50:12 Deal Tri Club NS 43.40 60
338 92 906 Tilly Roffe 19 50:15 Canterbury H NS 42.77 5
339 93 705 Julie Greene 50 50:16 Sittingbourne Str V45 42.14 46
340 94 871 Emma Horan 33 50:20 Petts Wood Runners NSBLS 41.51 5
341 95 385 Ali Vant 53 50:25 Maidstone H NS 40.88 4
342 247 181 Darren Rickard 52 50:40 Dartford RR NS 10.87 4
343 96 312 Alison Smith 44 50:43 Larkfield AC F1 40.25 12
344 97 854 Tracey Isaacs 51 50:53 Petts Wood Runners NSBLS 39.62 4
345 248 1023 Christopher Rust 69 50:59 Dartford H V60 10.51 10
346 98 628 Shazin Khan 31 51:04 Plumstead Rnnrs NSBLS 38.99 10
347 99 836 Hilary Morton 46 51:09 Petts Wood Runners NSBLS 38.36 4
348 100 176 Anne Dellow 66 51:24 Dartford RR NS 37.74 43
349 101 304 Janette Burnard 60 51:33 Larkfield AC V55 37.11 7
350 249 477 Steve Walker 66 51:35 NEJ Running Club NS 10.14 103
351 250 438 Les Hopgood 58 51:37 NEJ Running Club NS 9.78 15
352 102 220 Eileen Hudson 55 51:42 Gravesend RR & AC V55 36.48 11
353 103 765 Rachel Yates 39 51:43 Swanley & Dist AC V35 35.85 Debut
354 104 599 Prema Reddy 55 51:44 Petts Wood Runners V55 35.22 4
355 251 331 Fred Streatfield 70 51:46 Larkfield AC M2 9.42 22
356 252 71 Joe Hicks 68 51:49 Canterbury H NS 9.06 67
357 105 415 Angela Charlton 49 51:51 NEJ Running Club NS 34.59 2
358 253 409 Steve Bartley 56 51:56 NEJ Running Club NS 8.70 2
359 106 1065 Marta Bojda 38 51:58 Deal Tri Club NS 33.96 2
360 107 258 Helen Fooks 50 52:05 Istead & Ifield H NS 33.33 44
361 108 1069 Kylie Petitt 33 52:08 Thanet RR NS 32.70 14
362 109 893 Sophie Burns 38 52:12 Sittingbourne Str V35 32.08 2
363 254 1022 Dave Martin 72 52:13 Deal Tri Club NS 8.33 48
364 110 612 Jude Wheeler 38 52:23 Plumstead Rnnrs NSBLS 31.45 31
365 255 137 Kevin Still 51 52:26 Dartford H NS 7.97 3
366 111 1076 Ami Woodcock 35 52:28 Dartford H NSBLS 30.82 Debut
367 112 776 Pauline Petitt 60 52:34 Thanet RR NS 30.19 16
368 256 180 Chris Ruffell 40 52:37 Dartford RR NS 7.61 3
369 113 981 Emma Garcia-Solley 31 52:39 Canterbury H NS 29.56 6
370 114 577 Geraldine Schaer 55 52:41 Petts Wood Runners NS 28.93 21
371 257 846 Adam Waterman 51 52:42 Petts Wood Runners NS 7.25 8
372 115 374 Rachael Tierney 32 52:43 Maidstone H NS 28.30 2
373 258 448 Nello Lorenzotti 63 52:44 NEJ Running Club NS 6.88 37
374 259 73 Richard Hudson 65 52:45 Canterbury H NS 6.52 22
375 116 120 Stephanie Dann 33 52:47 Dartford H NSBLS 27.67 33
376 117 242 Sandra Barbuti 56 52:54 Istead & Ifield H NS 27.04 73
377 118 768 Elizabeth Carr 58 52:56 Thanet RR NS 26.42 9
378 119 459 Joanne Murphy 61 53:01 NEJ Running Club NS 25.79 7
379 120 306 Dawn Gibbons 57 53:16 Larkfield AC V45 25.16 43
380 121 772 Janice Lee-Miller 54 53:19 Thanet RR NS 24.53 2
381 122 563 Janine Harris 51 53:21 Petts Wood Runners NS 23.90 11
382 260 610 Vernon Thomas 77 53:34 Plumstead Rnnrs NS 6.16 35
383 261 205 Gordon Glen 56 53:44 Dartford RR NS 5.80 4
384 123 639 Alzbeta Benn 40 54:09 Sevenoaks AC NS 23.27 7
385 124 977 Linda Whiteley 59 54:16 Bromley Vets AC V55 22.64 6
386 125 638 Jenny Austin 44 54:21 Sevenoaks AC NS 22.01 16
387 262 243 Jason Beaney 60 54:21 Istead & Ifield H NS 5.43 15
388 126 1010 Deborah Brown 53 54:37 NEJ Running Club NS 21.38 4
389 127 873 Kumiko Broadhurst 53 54:40 Petts Wood Runners NS 20.75 8
390 263 292 Andrew Thompson 58 54:42 Istead & Ifield H NS 5.07 5
391 128 241 Hannah Bain 32 54:49 Istead & Ifield H NS 20.13 5
392 129 758 Collette Toal 50 55:06 Swanley & Dist AC V45 19.50 3
393 130 731 Mel Aflatt 59 55:13 Swanley & Dist AC V55 18.87 15
394 264 207 Darren Moss 46 55:22 Dartford RR NS 4.71 19
395 265 471 Matthew Roberts 49 55:23 NEJ Running Club NS 4.35 5
396 131 214 Gaby Roch 50 55:24 Deal Tri Club NS 18.24 11
397 132 2 Joan Andrew 58 55:28 Bromley Vets AC NS 17.61 27
398 133 842 Rachel Inman 48 55:32 Petts Wood Runners NS 16.98 3
399 134 419 Sarah Cooke 56 55:39 NEJ Running Club NS 16.35 12
400 135 293 Rebecca Tormey 48 55:43 Istead & Ifield H NS 15.72 7
401 136 3 Barbara Baker 70 55:51 Bromley Vets AC NS 15.09 34
402 137 777 Sorcha Page 47 56:05 Thanet RR NS 14.47 3
403 138 56 Anne Wharton 62 56:14 Bromley Vets AC NS 13.84 12
404 139 929 Kat Ford 36 56:18 Medway & Mstn AC NSBLS 13.21 14
405 140 291 Ella Thompson 28 56:24 Istead & Ifield H NS 12.58 10
406 141 468 Jessica Phillips 31 56:25 NEJ Running Club NS 11.95 11
407 266 709 Gavin Malloch 65 56:29 Sittingbourne Str NS 3.99 23
408 142 905 Julie Cox 60 56:51 Canterbury H NS 11.32 3
409 143 178 Caroline Judge 48 57:07 Dartford RR NS 10.69 20
410 144 821 Alexandra Robins 40 57:25 Petts Wood Runners NS 10.06 5
411 267 125 Robert Coombes 72 57:59 Dartford H NS 3.62 11
412 268 172 Mike Richardson 70 58:47 Dartford RR NS 3.26 128
413 145 95 Lidia Modzelewska 46 59:43 Canterbury H NS 9.43 14
414 146 43 Natalie Price 56 1:00:27 Bromley Vets AC NS 8.81 21
415 147 18 Jeanette Elven 58 1:00:27 Bromley Vets AC NS 8.18 7
416 269 604 Jim Williams 78 1:00:49 Plumstead Rnnrs NS 2.90 23
417 270 625 Les Pullen 67 1:01:55 Plumstead Rnnrs NS 2.54 59
418 148 877 Wendy Tung 62 1:02:04 Petts Wood Runners NS 7.55 9
419 271 337 Bohdan Rainczuk 60 1:02:12 Maidstone H NS 2.17 47
420 272 367 Martin Pearson 44 1:02:14 Maidstone H NS 1.81 30
421 149 708 Sheila Malloch 58 1:02:16 Sittingbourne Str V55 6.92 8
422 273 12 Simon Cowie 63 1:02:54 Bromley Vets AC NS 1.45 47
423 150 303 Penny Arundel 56 1:03:00 Larkfield AC NS 6.29 12
424 151 1036 Debbie Thompson 57 1:03:06 Larkfield AC NS 5.66 5
425 152 715 Emma Higgins 43 1:03:07 Sittingbourne Str F1 5.03 20
426 153 834 Tracy Daniels 56 1:03:21 Dartford RR NS 4.40 15
427 274 908 Darren Lewis 51 1:03:29 Istead & Ifield H NS 1.09 13
428 154 617 Penny Phillips 45 1:03:38 Plumstead Rnnrs V45 3.77 11
429 155 840 Liz Squires 65 1:03:52 Petts Wood Runners NS 3.14 4
430 156 823 Ann Adams 61 1:04:24 Petts Wood Runners NS 2.52 4
431 157 671 Sylvia Lewis 69 1:05:12 Sevenoaks AC NS 1.89 22
432 275 351 Graham Pearson 49 1:07:59 Maidstone H NS 0.72 34
433 158 911 Rosemary Moore 57 1:08:23 Istead & Ifield H NS 1.26 5
434 276 719 Ron Smith 81 1:12:07 Sittingbourne Str NS 0.36 96
435 159 34 Victoria Legge 51 1:13:10 Bromley Vets AC NS 0.63 2