Kent Fitness XC Match 4, Season 2021-2022

Minnis Bay, Birchington on 2022-01-02 at 11:00

Please choose how you would like to filter the results.
468 runners listed
The score column gives the team scoring slot the runner filled if appropriate. NS denotes a non-scorer. NSBLS denotes a non-scorer who was better placed than the team's last scorer.
Ov Pos Lg Pos Bib Runner Age Time Club Score Rtg #
1 1 1051 Peter Hogben 29 36:29 Canterbury H M1 100.00 17
2 2 779 Jack Bradley 33 36:50 Thanet RR M1 99.66 11
3 3 1062 Jamie Philip 44 36:53 Sevenoaks AC V40:1 99.33 Debut
4 4 597 Kieran O'Doherty 38 36:55 Petts Wood Runners M1 98.99 13
5 5 148 Gregory Hills 36 36:58 Dartford H M1 98.66 18
6 6 880 Dean Evans 40 37:08 Thanet RR V40:1 98.32 3
7 7 338 Cameron Chambers 22 37:22 Maidstone H M1 97.99 5
8 8 562 Adam Wilkinson 30 37:25 Petts Wood Runners M2 97.65 11
9 9 942 Daniel St Martin 36 37:28 Medway & Mstn AC M1 97.32 14
10 10 945 Jonathan Whittall 31 37:33 Medway & Mstn AC M2 96.98 3
11 11 573 Dave Adams 34 37:37 Petts Wood Runners M3 96.64 13
12 12 1063 Carl Eldred 21 37:41 Medway & Mstn AC M3 96.31 Debut
13 13 26 Simon Horler 42 37:46 Bromley Vets AC V40:1 95.97 29
14 14 874 Simon Dobson 38 37:55 Petts Wood Runners NSBLS 95.64 3
15 15 688 Edmund Saunders 39 38:08 Sevenoaks AC M1 95.30 15
16 16 60 Yiannis Christodoulou 38 38:18 Canterbury H M2 94.97 33
17 17 458 Martyn Millard 32 38:23 NEJ Running Club M1 94.63 19
18 18 397 Chris Rampling 35 38:31 Medway & Mstn AC NSBLS 94.30 10
19 19 549 Harry Young 21 38:54 Paddock Wood AC M1 93.96 12
20 20 947 Neill Wright 46 39:00 Medway & Mstn AC V40:1 93.62 23
21 21 761 Michael Wilkes 44 39:05 Swanley & Dist AC V40:1 93.29 5
22 22 757 Ian Toal 44 39:11 Swanley & Dist AC V40:2 92.95 6
23 23 958 Andrew Saunders 17 39:15 Paddock Wood AC M2 92.62 3
24 24 941 Alun Rodgers 55 39:20 Medway & Mstn AC V50:1 92.28 106
25 25 789 Jordan Gilbert 27 39:22 Thanet RR M2 91.95 3
26 26 498 Steve Chivers 43 39:25 Paddock Wood AC V40:1 91.61 17
27 27 550 Kev Howarth 50 39:45 Petts Wood Runners V50:1 91.28 18
28 28 928 Owen Featherstone 21 39:59 Medway & Mstn AC NSBLS 90.94 3
29 29 150 George Boxall 29 40:05 Dartford H M2 90.60 15
30 30 673 Michael Lochead 41 40:09 Sevenoaks AC V40:2 90.27 15
31 31 290 Daniel Smith 33 40:17 Istead & Ifield H M1 89.93 12
32 32 426 Stephen Dipre 54 40:18 NEJ Running Club V50:1 89.60 62
33 33 1047 Mark Savage 42 40:23 Deal Tri Club V40:1 89.26 2
34 34 540 Adam Tibbals 45 40:29 Paddock Wood AC V40:2 88.93 15
35 35 584 Dean Lenihan 44 40:31 Petts Wood Runners V40:1 88.59 6
36 36 398 Sean Rodwell 33 40:36 Medway & Mstn AC NSBLS 88.26 16
37 37 897 Henry Cox 24 40:42 Canterbury H M3 87.92 10
38 1 218 Renata McDonnell 47 40:49 Deal Tri Club V45 100.00 21
39 38 507 Rob Everitt 49 40:57 Paddock Wood AC M3 87.58 7
40 2 502 Claire Day 41 41:00 Paddock Wood AC V35 99.41 23
41 39 253 Robert Conetta 41 41:06 Istead & Ifield H V40:1 87.25 7
42 40 949 Josh Nice 36 41:07 Medway & Mstn AC NSBLS 86.91 53
43 41 946 Gareth Williams 55 41:10 Medway & Mstn AC V50:2 86.58 6
44 42 153 Connor Burford 24 41:12 Dartford H M3 86.24 41
45 43 138 Reuben Burford 50 41:22 Dartford H V50:1 85.91 26
46 44 72 Alex Horsley 44 41:28 Canterbury H V40:1 85.57 10
47 45 780 Christopher Brenchley 50 41:32 Thanet RR V50:1 85.23 31
48 46 557 Gavin Mackay 51 41:34 Petts Wood Runners V50:2 84.90 33
49 47 815 Luke Squirrell 19 41:35 Petts Wood Runners NSBLS 84.56 Debut
50 48 637 Richard Alford-Smith 45 41:39 Sevenoaks AC M2 84.23 8
51 49 249 Mark Champion 53 41:43 Istead & Ifield H V50:1 83.89 78
52 50 827 Andy Tippet 34 41:45 Petts Wood Runners NSBLS 83.56 15
53 51 787 Ryan Dargan 38 41:46 Thanet RR M3 83.22 2
54 52 936 Stephen McGlynn 46 41:48 Medway & Mstn AC V40:2 82.89 3
55 53 503 Nicholas Denbow 56 41:49 Paddock Wood AC V50:1 82.55 22
56 54 226 Ross Evans 40 41:54 Gravesend RR & AC V40:1 82.21 25
57 3 305 Nichola Evans 38 41:59 Larkfield AC V35 98.82 15
58 55 348 David Thwaites 48 42:00 Maidstone H V40:1 81.88 3
59 56 142 Stuart Waterman 43 42:00 Dartford H V40:1 81.54 43
60 57 707 David Valenti 32 42:01 Sittingbourne Str M1 81.21 32
61 58 694 Harvey Taylor 17 42:08 Sevenoaks AC M3 80.87 4
62 59 449 Jonathan Low 34 42:13 NEJ Running Club M2 80.54 10
63 60 802 Phil Stevens 54 42:14 Thanet RR V50:2 80.20 9
64 61 744 Stephen Kirsh 21 42:16 Swanley & Dist AC M1 79.87 2
65 62 712 Gareth Lewis 55 42:19 Sittingbourne Str V50:1 79.53 3
66 63 401 Martin Taylor 51 42:21 Medway & Mstn AC NSBLS 79.19 9
67 64 235 Ben Thompson 36 42:26 Gravesend RR & AC M1 78.86 2
68 65 652 Chris Fenn 30 42:29 Sevenoaks AC NSBLS 78.52 4
69 66 934 Richard Kerswill 54 42:33 Medway & Mstn AC NSBLS 78.19 9
70 67 782 Jacob Burton 28 42:37 Thanet RR NSBLS 77.85 Debut
71 68 536 David Sampson 61 42:41 Paddock Wood AC V60 77.52 33
72 69 634 Duncan Platt 51 42:44 Plumstead Rnnrs V50:1 77.18 2
73 70 139 Paul Dawes 48 42:45 Dartford H V40:2 76.85 35
74 71 556 Daniel Selman 49 42:47 Petts Wood Runners V40:2 76.51 22
75 72 676 Andrew Milne 39 42:49 Sevenoaks AC NSBLS 76.17 31
76 73 619 Matt Benson 28 42:52 Plumstead Rnnrs M1 75.84 2
77 74 539 Ian Sutherland 47 42:55 Paddock Wood AC NSBLS 75.50 13
78 75 554 Andy Robertson 28 43:05 Petts Wood Runners NSBLS 75.17 4
79 76 702 Daniel Witt 46 43:06 Sevenoaks AC NSBLS 74.83 61
80 4 90 Emily Collins 27 43:07 Canterbury H F1 98.24 2
81 77 680 Sebastian Naughton 47 43:08 Sevenoaks AC NSBLS 74.50 3
82 78 513 Daniel Grimwood 45 43:09 Paddock Wood AC NSBLS 74.16 11
83 79 63 Fiouse Corbeil 49 43:13 Canterbury H V40:2 73.83 18
84 80 154 Angus Sharp 22 43:16 Dartford H NSBLS 73.49 3
85 81 493 Lukas Bates 33 43:22 Paddock Wood AC NSBLS 73.15 13
86 82 935 Paul McAuliffe 66 43:32 Medway & Mstn AC V60 72.82 17
87 5 525 Maxine Mcinulty 43 43:33 Paddock Wood AC F1 97.65 4
88 83 188 Andy Noble 57 43:36 Dartford RR V50:1 72.48 34
89 84 923 Steve Pairman 60 43:42 Bromley Vets AC V60 72.15 Debut
90 85 943 Stephen Turpie 48 43:52 Medway & Mstn AC NS 71.81 4
91 86 903 Matt Slark 33 43:58 Canterbury H NSBLS 71.48 10
92 87 1058 Elliot Miller 44 44:00 Petts Wood Runners NSBLS 71.14 Debut
93 88 546 Evan Wild 18 44:08 Paddock Wood AC NSBLS 70.81 3
94 89 896 Michael Fullilove 59 44:12 Dartford RR V50:2 70.47 4
95 90 678 Shaun Mullen 45 44:19 Sevenoaks AC NSBLS 70.13 6
96 91 524 Alexander Marks 32 44:21 Paddock Wood AC NSBLS 69.80 3
97 92 273 Austin Laver 30 44:23 Istead & Ifield H M2 69.46 3
98 93 1049 Stuart Neilson 54 44:26 Deal Tri Club V50:1 69.13 5
99 94 155 Chris Archer 17 44:32 Dartford H NSBLS 68.79 3
100 6 107 Rebecca Williams 33 44:36 Canterbury H NSBLS 97.06 4
101 95 1066 Jason Mercer 46 44:48 Petts Wood Runners NSBLS 68.46 4
102 96 803 Lee Gavin 41 44:50 Deal Tri Club V40:2 68.12 2
103 7 932 Chloe Hammond 40 44:51 Medway & Mstn AC V35 96.47 2
104 97 160 Steve Jarvis 49 44:52 Dartford RR V40:1 67.79 58
105 98 499 Michael Conrad-Pickles 52 44:57 Paddock Wood AC V50:2 67.45 7
106 99 724 Richard McDonagh 47 45:02 Sittingbourne Str V40:1 67.11 4
107 8 953 Lisa Reid 30 45:09 Paddock Wood AC NSBLS 95.88 2
108 100 1043 Greg Norman 61 45:13 Canterbury H V60 66.78 2
109 101 930 Robert Fursey 58 45:15 Medway & Mstn AC NS 66.44 56
110 102 369 Michael Murdoch 54 45:18 Maidstone H V50:1 66.11 97
111 103 213 Dave Pickup 51 45:24 Deal Tri Club V50:2 65.77 16
112 104 884 Martin O'Grady 60 45:28 Deal Tri Club V60 65.44 3
113 105 1032 Robert Dally 51 45:30 Petts Wood Runners NSBLS 65.10 3
114 106 763 Neil Williams 50 45:36 Swanley & Dist AC V50:1 64.77 2
115 107 608 Hugo McGregor-Davies 51 45:39 Plumstead Rnnrs V50:2 64.43 24
116 108 621 Russ Buchanan 50 45:40 Plumstead Rnnrs V40:1 64.09 62
117 9 672 Catherine Linney 52 45:40 Sevenoaks AC V45 95.29 38
118 109 38 Ed Osborne 46 45:41 Bromley Vets AC V40:2 63.76 3
119 10 937 Taryne McPherson 45 45:43 Medway & Mstn AC V45 94.71 9
120 110 128 John Gurney 64 45:45 Dartford H V60 63.42 4
121 111 574 David Ballard 58 45:52 Petts Wood Runners NSBLS 63.09 4
122 112 614 Jake Hussey 55 45:54 Plumstead Rnnrs V40:2 62.75 58
123 113 520 Prem Konieczny 43 45:54 Paddock Wood AC NS 62.42 2
124 114 186 Ian McGrath 49 45:57 Dartford RR V40:2 62.08 14
125 115 703 Tim Young 49 46:00 Sevenoaks AC NSBLS 61.74 4
126 116 58 Jon Blunt 61 46:02 Canterbury H V50:1 61.41 23
127 117 555 James Wall 29 46:04 Petts Wood Runners NSBLS 61.07 19
128 118 752 Jason Saunders 52 46:06 Swanley & Dist AC V50:2 60.74 4
129 119 679 James Nash 30 46:10 Sevenoaks AC NSBLS 60.40 8
130 120 75 Matt Newman 35 46:12 Canterbury H NSBLS 60.07 5
131 121 570 Tim Springett 57 46:15 Petts Wood Runners NSBLS 59.73 37
132 122 735 Mike Baron 62 46:16 Swanley & Dist AC V60 59.40 76
133 123 74 Colin Kent 56 46:16 Canterbury H V50:2 59.06 60
134 124 287 David Sancto 57 46:17 Istead & Ifield H V50:2 58.72 6
135 11 642 Suzy Claridge 49 46:18 Sevenoaks AC V35 94.12 8
136 125 366 Martin Jones 50 46:19 Maidstone H V50:2 58.39 2
137 126 390 Gary Hughes 46 46:20 Medway & Mstn AC NS 58.05 35
138 12 916 Hannah Sangan 27 46:35 Sevenoaks AC F1 93.53 2
139 127 231 Paul Moss 39 46:38 Gravesend RR & AC M2 57.72 7
140 128 559 Simon Brier 54 46:39 Petts Wood Runners NSBLS 57.38 7
141 129 564 Mark Franks 48 46:42 Petts Wood Runners NSBLS 57.05 5
142 130 1008 Martyn Earl 41 46:44 Maidstone H V40:2 56.71 65
143 131 225 Kevin Crockford 57 46:45 Gravesend RR & AC V50:1 56.38 4
144 132 78 Andy Phillips 58 46:55 Canterbury H NS 56.04 34
145 13 117 Tereza Francova 38 46:59 Dartford H V35 92.94 4
146 14 101 Katriona Sharp 39 47:07 Canterbury H V35 92.35 3
147 133 918 Peter Butler 63 47:08 Dartford RR V60 55.70 80
148 15 657 Vanessa Gilmartin 46 47:09 Sevenoaks AC NSBLS 91.76 20
149 134 64 Adam Cowper-Smith 62 47:13 Canterbury H NS 55.37 30
150 135 395 Dean Parkinson 49 47:17 Medway & Mstn AC NS 55.03 4
151 136 1015 Andrew Mills 50 47:19 Maidstone H M2 54.70 14
152 16 98 Claire Pluckrose 53 47:20 Canterbury H V45 91.18 15
153 137 526 Paul Mcinulty 46 47:26 Paddock Wood AC NS 54.36 Debut
154 138 910 Peter Moore 58 47:30 Istead & Ifield H V40:2 54.03 12
155 17 105 Barbara Wenman 63 47:31 Canterbury H V55 90.59 94
156 18 973 Penny Ellison 45 47:41 Maidstone H V45 90.00 46
157 139 650 Graham Dwyer 49 47:44 Sevenoaks AC NSBLS 53.69 14
158 19 995 Harriot Sinclair 54 47:47 Paddock Wood AC V45 89.41 3
159 140 855 Stuart Isaacs 52 47:47 Petts Wood Runners NSBLS 53.36 4
160 141 793 Steve Morgan 50 47:47 Thanet RR V40:2 53.02 8
161 20 647 Julia Davis 24 47:56 Sevenoaks AC NSBLS 88.82 4
162 142 566 Marcus Elwes 57 47:59 Petts Wood Runners NSBLS 52.68 23
163 143 788 Stephen Forshaw 52 48:02 Thanet RR NSBLS 52.35 54
164 21 158 Charlotte Wood 27 48:04 Dartford RR F1 88.24 29
165 144 212 Graeme Rawlings 47 48:16 Deal Tri Club M1 52.01 6
166 22 301 Victoria Wright 31 48:16 Istead & Ifield H F1 87.65 16
167 23 350 Geraldine Young 43 48:18 Maidstone H V35 87.06 15
168 145 364 Mark Smith 58 48:21 Maidstone H M3 51.68 7
169 146 849 Carl Inman 48 48:22 Petts Wood Runners NSBLS 51.34 5
170 147 544 Mark Wild 51 48:24 Paddock Wood AC NS 51.01 33
171 148 1061 Darren Ashford 42 48:30 Maidstone H NSBLS 50.67 Debut
172 149 826 John Kingscott 44 48:32 Petts Wood Runners NSBLS 50.34 4
173 150 716 James Topham 50 48:32 Sittingbourne Str V50:2 50.00 22
174 24 447 Tanya Lorenzotti 33 48:35 NEJ Running Club F1 86.47 7
175 151 580 David Moore 56 48:40 Petts Wood Runners NSBLS 49.66 11
176 152 669 Leonard Lai King 42 48:42 Sevenoaks AC NSBLS 49.33 4
177 153 335 Aristidis Kotsis 52 48:45 Maidstone H NSBLS 48.99 6
178 25 97 Deb Parris 53 48:46 Canterbury H NS 85.88 22
179 154 323 Will Jones 43 48:52 Larkfield AC V40:1 48.66 13
180 155 168 Phil Wells 58 48:56 Dartford RR M1 48.32 47
181 156 659 James Graham 68 48:57 Sevenoaks AC V60 47.99 25
182 157 606 Gavin Banks 42 49:00 Plumstead Rnnrs M2 47.65 9
183 26 474 Rebecca Stant 32 49:03 NEJ Running Club NSBLS 85.29 3
184 158 846 Adam Waterman 51 49:05 Petts Wood Runners NSBLS 47.32 7
185 159 479 Sam Wheeler 46 49:07 NEJ Running Club V40:1 46.98 2
186 27 817 Jenny Leng 54 49:15 Petts Wood Runners V45 84.71 32
187 160 370 Michael White 58 49:21 Maidstone H NSBLS 46.64 61
188 161 318 Robert Everitt 51 49:22 Larkfield AC V50:1 46.31 7
189 162 462 Kechong Nguyen 44 49:25 NEJ Running Club V40:2 45.97 3
190 28 811 Alice Neal 49 49:28 Petts Wood Runners V35 84.12 4
191 163 177 Chris Dellow 69 49:29 Dartford RR M2 45.64 57
192 29 907 Kulwinder Thind 40 49:31 Istead & Ifield H V35 83.53 5
193 164 1059 Jonathan Marsh 61 49:34 Sevenoaks AC V50:1 45.30 Debut
194 165 790 Max Hubbard 36 49:37 Thanet RR NSBLS 44.97 6
195 30 589 Sally Haffenden 51 49:37 Petts Wood Runners F1 82.94 8
196 166 629 Steve Ryan 56 49:40 Plumstead Rnnrs M3 44.63 2
197 167 651 Andrew Evans 51 49:41 Sevenoaks AC V50:2 44.30 48
198 168 812 Ian Bauly 41 49:43 Petts Wood Runners NSBLS 43.96 9
199 169 579 Peter Fisher 52 49:44 Petts Wood Runners NSBLS 43.62 16
200 170 333 Alexander Bolden 34 49:50 Maidstone H NSBLS 43.29 3
201 171 85 Mark Wenman 67 49:54 Canterbury H NS 42.95 91
202 31 89 Sammy Black 41 49:58 Canterbury H NS 82.35 3
203 172 443 Dai Jones 63 50:00 NEJ Running Club V60 42.62 37
204 173 764 Giles Wolfe 51 50:01 Swanley & Dist AC M2 42.28 7
205 174 174 Dave Best 51 50:09 Dartford RR M3 41.95 7
206 175 49 Mike Simms 53 50:11 Bromley Vets AC V50:1 41.61 28
207 176 618 Callum Cox 18 50:22 Plumstead Rnnrs NSBLS 41.28 6
208 177 585 Malcolm McKen 55 50:24 Petts Wood Runners NSBLS 40.94 25
209 178 921 Malcolm Parsons 55 50:26 Swanley & Dist AC M3 40.60 32
210 179 726 Mike Poppy 55 50:29 Sittingbourne Str V40:2 40.27 106
211 180 1002 Paul Collins 44 50:32 Plumstead Rnnrs NSBLS 39.93 2
212 181 261 Peter Gibson 61 50:33 Istead & Ifield H V60 39.60 38
213 182 327 David Nicholls 65 50:35 Larkfield AC V60 39.26 8
214 183 1057 Steve Burnett 65 50:37 Petts Wood Runners V60 38.93 2
215 32 308 Carrie Hitchman 42 50:39 Larkfield AC F1 81.76 26
216 184 30 Christopher Jackson 60 50:39 Bromley Vets AC V50:2 38.59 2
217 33 591 Chloe Haffenden 24 50:39 Petts Wood Runners NSBLS 81.18 5
218 185 613 James Otter 56 50:44 Plumstead Rnnrs NSBLS 38.26 50
219 34 960 Alice Risby 26 50:48 Larkfield AC NSBLS 80.59 4
220 35 699 Bridgit Weekes 63 50:49 Sevenoaks AC V55 80.00 14
221 36 1019 Rachel Cottam 47 50:52 Medway & Mstn AC F1 79.41 Debut
222 37 32 Joanne Kelly 47 50:53 Bromley Vets AC V45 78.82 4
223 38 402 Vanessa Vander 37 50:53 Medway & Mstn AC NSBLS 78.24 7
224 186 28 Gareth Hudson 60 50:55 Bromley Vets AC M1 37.92 4
225 187 37 Simon Narracott 52 51:03 Bromley Vets AC M2 37.58 9
226 39 575 Chloe Wilkinson 30 51:04 Petts Wood Runners NSBLS 77.65 11
227 40 980 Tamasin Dorosti 32 51:05 Thanet RR F1 77.06 4
228 188 427 Andy Eastment 61 51:08 NEJ Running Club V50:2 37.25 53
229 189 189 Sam Fullilove 33 51:11 Dartford RR NS 36.91 7
230 190 862 Jon Dedman 59 51:12 Petts Wood Runners NS 36.58 3
231 41 577 Geraldine Schaer 55 51:12 Petts Wood Runners V55 76.47 20
232 191 972 Paul Holland 55 51:14 Maidstone H NSBLS 36.24 67
233 192 136 Andrew Archer 51 51:17 Dartford H V50:2 35.91 8
234 42 882 Ellie Garrett 21 51:20 Thanet RR NSBLS 75.88 2
235 193 314 Rob Bright 65 51:28 Larkfield AC V50:2 35.57 51
236 194 957 Keith Saunders 56 51:31 Paddock Wood AC NS 35.23 4
237 195 622 Paul Kent 60 51:32 Plumstead Rnnrs V60 34.90 23
238 43 769 Claire Greenaway 36 51:36 Thanet RR V35 75.29 20
239 44 1060 Lizzie Mcclintock 39 51:42 Maidstone H F1 74.71 Debut
240 196 835 Tim Gates 55 51:53 Dartford RR NS 34.56 21
241 197 737 Paul Clarke 41 51:58 Swanley & Dist AC NS 34.23 Debut
242 198 799 Michael Philpott 59 52:05 Thanet RR NSBLS 33.89 14
243 199 445 Nigel Kent 60 52:09 NEJ Running Club M3 33.56 74
244 45 771 Joanne Holl 55 52:14 Thanet RR V55 74.12 5
245 200 512 Paul Graves 55 52:19 Paddock Wood AC NS 33.22 23
246 201 814 Andrew Squirrell 49 52:28 Petts Wood Runners NS 32.89 7
247 202 237 David Wright 56 52:37 Gravesend RR & AC V50:2 32.55 100
248 203 420 Alan Cox 61 52:38 NEJ Running Club NS 32.21 68
249 204 13 Paul Cregg 59 52:41 Bromley Vets AC M3 31.88 10
250 46 208 Lesley Taylor 57 52:43 Dartford RR V55 73.53 4
251 47 357 Julie Stoppani 58 52:45 Maidstone H V55 72.94 91
252 205 375 Robert Brunger 43 52:47 Maidstone H NSBLS 31.54 31
253 206 33 John Leeson 63 52:48 Bromley Vets AC NS 31.21 3
254 48 109 Stephanie Wood 56 52:52 Dartford H V55 72.35 63
255 49 1068 Delia Beddis 38 52:54 Bromley Vets AC V35 71.76 Debut
256 207 822 Trevor Adams 60 52:55 Petts Wood Runners NS 30.87 3
257 50 219 Rachel Dellafera 31 52:55 Gravesend RR & AC F1 71.18 10
258 51 818 Kate Eperon 48 52:57 Petts Wood Runners NS 70.59 2
259 208 720 Steve Shrimplin 63 53:04 Sittingbourne Str V60 30.54 107
260 209 343 Craig Peake 62 53:07 Maidstone H V60 30.20 78
261 210 791 Peter Heath 65 53:12 Thanet RR V60 29.87 14
262 211 161 Paul Lewis 55 53:19 Dartford RR NS 29.53 37
263 212 603 Leslie Howson 56 53:22 Plumstead Rnnrs NS 29.19 13
264 52 730 Natalie Adams 32 53:25 Swanley & Dist AC F1 70.00 4
265 213 794 Adrian Neaves 51 53:28 Thanet RR NS 28.86 20
266 214 378 Scott Shurmer 50 53:32 Maidstone H NS 28.52 16
267 215 962 Stephen Pickford 30 53:33 Larkfield AC M1 28.19 4
268 216 76 Matthew Northover 53 53:34 Canterbury H NS 27.85 22
269 53 36 Jo McRae 44 53:37 Bromley Vets AC F1 69.41 8
270 54 567 Nathalie Juchau 50 53:39 Petts Wood Runners NS 68.82 3
271 55 568 Natalie Jacques 27 53:39 Petts Wood Runners NS 68.24 4
272 56 472 Maria Sanchez 43 53:40 NEJ Running Club V35 67.65 Debut
273 57 578 Claudette Lilliefelth 49 53:48 Petts Wood Runners NS 67.06 2
274 217 326 Ian Murray 54 53:50 Larkfield AC V40:2 27.52 7
275 218 728 Jeff Gardiner 57 53:51 Sittingbourne Str M2 27.18 4
276 58 465 Deborah Patmore 52 53:54 NEJ Running Club V45 66.47 16
277 59 747 Kelly Noble 46 53:54 Swanley & Dist AC V45 65.88 3
278 219 527 Phil Northfield 52 53:55 Paddock Wood AC NS 26.85 11
279 60 183 Nicola Mooney 45 54:00 Dartford RR V45 65.29 9
280 61 418 Janet Cobby 59 54:02 NEJ Running Club V55 64.71 77
281 220 215 Kev Brown 62 54:08 Deal Tri Club M2 26.51 59
282 62 280 Becky Newnes 40 54:13 Istead & Ifield H NSBLS 64.12 3
283 221 1070 Lewis McIntyre 37 54:16 Swanley & Dist AC NS 26.17 3
284 222 411 Paul Brown 55 54:17 NEJ Running Club NS 25.84 4
285 63 100 Jean Roffe 54 54:19 Canterbury H NS 63.53 6
286 223 1038 John Edwards 56 54:27 NEJ Running Club NS 25.50 4
287 64 55 Marijana Urbany 51 54:28 Bromley Vets AC NSBLS 62.94 34
288 65 444 Agata Kasprzyk 34 54:29 NEJ Running Club NS 62.35 29
289 224 441 Fadil Imeri 57 54:30 NEJ Running Club NS 25.17 16
290 66 210 Karen Ash 49 54:32 Deal Tri Club V35 61.76 3
291 225 425 Sam Dichphat 61 54:38 NEJ Running Club NS 24.83 3
292 226 325 David Morris 72 54:43 Larkfield AC M2 24.50 63
293 227 1055 Mark Warren 34 54:54 Petts Wood Runners NS 24.16 Debut
294 228 1040 Phil Burlinson 60 54:56 Petts Wood Runners NS 23.83 2
295 67 605 Fiona Lore 41 54:58 Plumstead Rnnrs V35 61.18 4
296 68 749 Amanda Rivett 53 55:12 Swanley & Dist AC V35 60.59 4
297 69 767 Nicola Boyes 55 55:22 Thanet RR V45 60.00 15
298 229 470 Simon Riley 58 55:31 NEJ Running Club NS 23.49 69
299 230 347 David Hutchinson 67 55:40 Maidstone H NS 23.15 31
300 231 431 Martin Flannery 54 55:42 NEJ Running Club NS 22.82 39
301 70 938 Hayley Palmer 41 55:43 Medway & Mstn AC NSBLS 59.41 3
302 71 685 Ella Pyman 55 55:48 Sevenoaks AC NS 58.82 16
303 232 738 Andy Dunmall 55 55:51 Swanley & Dist AC NS 22.48 80
304 233 895 Craig Dawson 45 55:59 Sittingbourne Str M3 22.15 Debut
305 234 476 Jens Visser 39 56:01 NEJ Running Club NS 21.81 Debut
306 235 1067 Mike Springett 28 56:09 Petts Wood Runners NS 21.48 21
307 236 1007 Barry Smith 70 56:11 Swanley & Dist AC NS 21.14 3
308 237 736 Jonathan Bottomer 56 56:12 Swanley & Dist AC NS 20.81 4
309 72 452 Carol Marsh 62 56:18 NEJ Running Club NS 58.24 14
310 73 355 Janette Lillis 49 56:24 Maidstone H NS 57.65 14
311 238 22 Roger Harris 66 56:36 Bromley Vets AC NS 20.47 54
312 74 551 Lianne Flynn 30 56:37 Petts Wood Runners NS 57.06 3
313 75 970 Ellie Drake 38 56:41 Maidstone H NS 56.47 3
314 76 87 Steph Bancroft 54 56:42 Canterbury H NS 55.88 9
315 239 68 Andy Farrant 65 56:43 Canterbury H NS 20.13 78
316 240 440 Gary Hopkins 61 56:44 NEJ Running Club NS 19.80 25
317 241 885 David Adam 64 56:45 Deal Tri Club M3 19.46 Debut
318 242 739 Derek Hopkins 60 56:50 Swanley & Dist AC NS 19.13 4
319 243 800 Richard Purton 40 56:54 Thanet RR NS 18.79 12
320 244 1005 Jim Peters 60 56:56 Bromley Vets AC NS 18.46 69
321 245 262 John Gillis 63 56:57 Istead & Ifield H M3 18.12 86
322 77 118 Laura Sale 35 56:59 Dartford H F1 55.29 7
323 78 360 Lisa Chambers 51 57:05 Maidstone H NS 54.71 4
324 79 535 Rebecca Roberts 45 57:05 Paddock Wood AC NSBLS 54.12 2
325 246 733 Jerry Ash 62 57:07 Swanley & Dist AC NS 17.79 7
326 247 801 Royston Robertson 53 57:07 Thanet RR NS 17.45 3
327 248 984 Gary Shaw 58 57:11 Dartford RR NS 17.11 2
328 80 1045 Hilary Collins 60 57:14 Deal Tri Club V55 53.53 11
329 249 211 David Gill 58 57:15 Deal Tri Club NS 16.78 9
330 81 806 Nikki Smith 54 57:16 Deal Tri Club F1 52.94 16
331 250 1013 Simon Cox 62 57:23 Deal Tri Club NS 16.44 2
332 251 82 Tony Savage 67 57:30 Canterbury H NS 16.11 47
333 252 141 Andy Quittenton 45 57:32 Dartford H NS 15.77 3
334 253 701 Jeremy Winter 68 57:37 Sevenoaks AC NS 15.44 5
335 254 245 Barry Bell 73 57:38 Istead & Ifield H NS 15.10 84
336 82 312 Alison Smith 44 57:45 Larkfield AC NSBLS 52.35 11
337 83 385 Ali Vant 53 57:45 Maidstone H NS 51.76 3
338 84 704 Samantha Znetyniak 46 57:51 Sevenoaks AC NS 51.18 6
339 255 9 David Cannon 56 57:54 Bromley Vets AC NS 14.77 7
340 256 181 Darren Rickard 52 57:59 Dartford RR NS 14.43 3
341 257 783 Simon Burton 52 58:00 Thanet RR NS 14.09 51
342 85 399 Catherine Rodwell 33 58:14 Medway & Mstn AC NSBLS 50.59 12
343 258 457 Sean McGranaghan 65 58:20 NEJ Running Club NS 13.76 76
344 86 268 Clare Holder 47 58:21 Istead & Ifield H V45 50.00 17
345 259 611 Adrian Hollman 61 58:22 Plumstead Rnnrs NS 13.42 6
346 87 475 Julie Unitt 63 58:24 NEJ Running Club NS 49.41 50
347 88 439 Rosalind Hopgood 59 58:25 NEJ Running Club NS 48.82 18
348 260 1042 Bob Davison 67 58:28 Canterbury H NS 13.09 81
349 89 376 Sally Howson 52 58:30 Maidstone H NS 48.24 28
350 90 1000 Sarah Fisher 25 58:34 Sevenoaks AC NS 47.65 5
351 261 813 Philip Den Baes 51 58:36 Petts Wood Runners NS 12.75 7
352 91 281 Barbara Ockendon 68 58:38 Istead & Ifield H V55 47.06 37
353 92 509 Melissa Ferns 55 58:45 Paddock Wood AC V55 46.47 22
354 93 14 Emma D'Almeida 48 58:47 Bromley Vets AC NSBLS 45.88 12
355 262 1048 Steve Wisbey 54 58:53 Deal Tri Club NS 12.42 Debut
356 94 971 Emma Brenton 23 58:57 Maidstone H NS 45.29 3
357 95 286 Cheryl Robertson 34 59:03 Istead & Ifield H NS 44.71 4
358 263 413 Peter Cane 67 59:05 NEJ Running Club NS 12.08 56
359 264 1052 David Thomas 70 59:06 Canterbury H NS 11.74 3
360 265 944 Ivon Whitmore 69 59:36 Medway & Mstn AC NS 11.41 114
361 266 227 James Gostick 36 59:40 Gravesend RR & AC M3 11.07 4
362 96 994 Jessi Beckley 27 59:46 Larkfield AC NSBLS 44.12 3
363 97 607 Carrie Anderson 42 59:49 Plumstead Rnnrs F1 43.53 2
364 98 4 Lizzy Brama 38 59:56 Bromley Vets AC NSBLS 42.94 7
365 267 81 Steve Reynolds 63 1:00:03 Canterbury H NS 10.74 97
366 268 760 Craig Wicks 54 1:00:13 Swanley & Dist AC NS 10.40 37
367 99 505 Carol Emery 62 1:00:15 Paddock Wood AC NS 42.35 39
368 269 162 Paul Hooper 64 1:00:23 Dartford RR NS 10.07 17
369 100 1044 Clare Wiseman 56 1:00:25 Deal Tri Club NS 41.76 59
370 101 92 Karen Hoult 57 1:00:26 Canterbury H NS 41.18 26
371 102 1069 Kylie Petitt 33 1:00:30 Thanet RR NS 40.59 13
372 103 836 Hilary Morton 46 1:00:32 Petts Wood Runners NS 40.00 3
373 104 599 Prema Reddy 55 1:00:44 Petts Wood Runners NS 39.41 3
374 270 35 Christopher Marshall 74 1:00:44 Bromley Vets AC NS 9.73 91
375 105 595 Anna Adams 36 1:00:50 Petts Wood Runners NS 38.82 2
376 271 71 Joe Hicks 68 1:00:51 Canterbury H NS 9.40 66
377 106 176 Anne Dellow 66 1:00:51 Dartford RR V35 38.24 42
378 107 845 Jenny Waterman 48 1:00:58 Petts Wood Runners NS 37.65 7
379 272 1041 Vassilis Sakizlis 46 1:01:10 Petts Wood Runners NS 9.06 3
380 273 331 Fred Streatfield 70 1:01:17 Larkfield AC M3 8.72 21
381 274 83 Jon Vann 65 1:01:17 Canterbury H NS 8.39 33
382 108 906 Tilly Roffe 19 1:01:24 Canterbury H NS 37.06 4
383 109 776 Pauline Petitt 60 1:01:27 Thanet RR NS 36.47 15
384 110 861 Gabrielle Cameron 32 1:01:29 Petts Wood Runners NS 35.88 4
385 275 73 Richard Hudson 65 1:01:31 Canterbury H NS 8.05 21
386 276 469 Joe Regan 71 1:01:34 NEJ Running Club NS 7.72 79
387 111 242 Sandra Barbuti 56 1:01:38 Istead & Ifield H NS 35.29 72
388 277 477 Steve Walker 66 1:01:41 NEJ Running Club NS 7.38 102
389 112 746 Fiona Noakes 52 1:01:45 Swanley & Dist AC NSBLS 34.71 Debut
390 113 893 Sophie Burns 38 1:01:48 Sittingbourne Str V35 34.12 Debut
391 114 886 Jane Wisbey 48 1:02:03 Deal Tri Club NS 33.53 5
392 278 61 Steve Clark 68 1:02:05 Canterbury H NS 7.05 123
393 115 185 Emily Booker 45 1:02:09 Dartford RR NS 32.94 4
394 116 871 Emma Horan 33 1:02:10 Petts Wood Runners NS 32.35 4
395 117 854 Tracey Isaacs 51 1:02:11 Petts Wood Runners NS 31.76 3
396 279 337 Bohdan Rainczuk 60 1:02:30 Maidstone H NS 6.71 46
397 118 1003 Joanne Leverington 50 1:02:33 Plumstead Rnnrs V45 31.18 2
398 119 1064 Chris Childs 61 1:02:35 Dartford H V45 30.59 Debut
399 120 1065 Marta Bojda 37 1:03:02 Deal Tri Club NS 30.00 Debut
400 121 307 Juliet Glanfield 49 1:03:02 Larkfield AC V45 29.41 4
401 280 448 Nello Lorenzotti 63 1:03:09 NEJ Running Club NS 6.38 36
402 122 758 Collette Toal 49 1:03:25 Swanley & Dist AC NSBLS 28.82 2
403 281 59 Geoff Burston 72 1:03:26 Canterbury H NS 6.04 22
404 282 610 Vernon Thomas 77 1:03:29 Plumstead Rnnrs NS 5.70 34
405 123 256 Jackie Day 61 1:03:34 Istead & Ifield H NS 28.24 19
406 124 258 Helen Fooks 50 1:03:48 Istead & Ifield H NS 27.65 43
407 125 820 Corinne Hollamby 55 1:03:59 Petts Wood Runners NS 27.06 2
408 126 1025 Mel Horley 52 1:04:02 Maidstone H NS 26.47 14
409 127 306 Dawn Gibbons 57 1:04:07 Larkfield AC V55 25.88 42
410 128 844 Archana Patil 41 1:04:21 Petts Wood Runners NS 25.29 2
411 129 848 Gemma Worley 29 1:04:21 Petts Wood Runners NS 24.71 10
412 130 842 Rachel Inman 48 1:04:28 Petts Wood Runners NS 24.12 2
413 131 981 Emma Garcia-Solley 31 1:04:35 Canterbury H NS 23.53 5
414 132 99 Shirley Pullen 57 1:04:47 Canterbury H NS 22.94 30
415 133 731 Mel Aflatt 59 1:04:59 Swanley & Dist AC V55 22.35 14
416 134 241 Hannah Bain 32 1:05:01 Istead & Ifield H NS 21.76 4
417 135 1010 Deborah Brown 52 1:05:33 NEJ Running Club NS 21.18 3
418 283 709 Gavin Malloch 64 1:05:36 Sittingbourne Str NS 5.37 22
419 136 95 Lidia Modzelewska 46 1:05:59 Canterbury H NS 20.59 13
420 137 843 Lottie Hollamby 23 1:06:09 Petts Wood Runners NS 20.00 2
421 284 243 Jason Beaney 60 1:06:16 Istead & Ifield H NS 5.03 14
422 285 205 Gordon Glen 56 1:06:19 Dartford RR NS 4.70 3
423 286 471 Matthew Roberts 49 1:06:45 NEJ Running Club NS 4.36 4
424 138 821 Alexandra Robins 40 1:06:54 Petts Wood Runners NS 19.41 4
425 139 2 Joan Andrew 58 1:06:57 Bromley Vets AC V55 18.82 26
426 140 3 Barbara Baker 70 1:07:04 Bromley Vets AC NS 18.24 33
427 141 929 Kat Ford 36 1:07:09 Medway & Mstn AC NSBLS 17.65 13
428 142 264 Mandy Green 56 1:07:18 Istead & Ifield H NS 17.06 17
429 143 419 Sarah Cooke 56 1:07:40 NEJ Running Club NS 16.47 11
430 287 172 Mike Richardson 70 1:08:17 Dartford RR NS 4.03 127
431 144 214 Gaby Roch 50 1:08:26 Deal Tri Club NS 15.88 10
432 145 766 Vicky Birkett 52 1:08:29 Thanet RR NS 15.29 2
433 146 905 Julie Cox 60 1:08:39 Canterbury H NS 14.71 2
434 288 292 Andrew Thompson 58 1:08:59 Istead & Ifield H NS 3.69 4
435 289 263 Graham Green 67 1:09:23 Istead & Ifield H NS 3.36 17
436 147 43 Natalie Price 56 1:09:57 Bromley Vets AC NS 14.12 20
437 148 246 Joyce Bell 69 1:10:09 Istead & Ifield H NS 13.53 25
438 149 56 Anne Wharton 62 1:10:17 Bromley Vets AC NS 12.94 11
439 150 635 Sharon Jenson 46 1:10:42 Plumstead Rnnrs NSBLS 12.35 6
440 151 18 Jeanette Elven 58 1:10:46 Bromley Vets AC NS 11.76 6
441 152 714 Helen Shears 48 1:11:39 Sittingbourne Str V45 11.18 19
442 153 708 Sheila Malloch 58 1:12:02 Sittingbourne Str V55 10.59 7
443 290 70 John Hartley 75 1:12:31 Canterbury H NS 3.02 94
444 154 834 Tracy Daniels 56 1:12:35 Dartford RR NS 10.00 14
445 155 8 Ruth Bunn 66 1:12:44 Bromley Vets AC NS 9.41 2
446 156 291 Ella Thompson 28 1:12:54 Istead & Ifield H NS 8.82 9
447 157 111 Nicola Bowler 47 1:13:08 Dartford H NS 8.24 Debut
448 291 12 Simon Cowie 63 1:13:37 Bromley Vets AC NS 2.68 46
449 158 715 Emma Higgins 43 1:14:13 Sittingbourne Str F1 7.65 19
450 292 756 Bob Tidmarsh 61 1:14:43 Swanley & Dist AC NS 2.35 35
451 293 908 Darren Lewis 51 1:15:02 Istead & Ifield H NS 2.01 12
452 159 617 Penny Phillips 45 1:15:10 Plumstead Rnnrs NSBLS 7.06 10
453 160 740 Linsey Hopkins 51 1:15:22 Swanley & Dist AC NS 6.47 4
454 161 754 Emma Stephens 32 1:15:22 Swanley & Dist AC NS 5.88 Debut
455 294 367 Martin Pearson 44 1:15:38 Maidstone H NS 1.68 29
456 162 727 Sandra Gardiner 51 1:16:21 Sittingbourne Str NS 5.29 4
457 163 626 Carolyn Hartwig 49 1:17:23 Plumstead Rnnrs NSBLS 4.71 3
458 295 351 Graham Pearson 49 1:17:41 Maidstone H NS 1.34 33
459 164 52 Sue Stevens 58 1:17:55 Bromley Vets AC NS 4.12 4
460 165 1054 Kavitha Bacta 41 1:18:01 Bromley Vets AC NS 3.53 Debut
461 166 239 Julie Aspinall 65 1:18:47 Istead & Ifield H NS 2.94 5
462 167 463 Sinead Norris 41 1:22:40 NEJ Running Club NS 2.35 9
463 168 455 Kerry McConnon 50 1:22:40 NEJ Running Club NS 1.76 8
464 169 422 Suzanne Dansie 50 1:22:40 NEJ Running Club NS 1.18 15
465 296 625 Les Pullen 67 1:24:32 Plumstead Rnnrs NS 1.01 58
466 297 506 Mike Emery 65 1:25:44 Paddock Wood AC NS 0.67 27
467 170 34 Victoria Legge 51 1:34:16 Bromley Vets AC NS 0.59 Debut
468 298 41 Jonathan Pegg 57 1:43:41 Bromley Vets AC NS 0.34 23