Kent Fitness XC Match 3, Season 2021-2022

Betteshanger Park, Deal on 2021-12-12 at 11:00

Please choose how you would like to filter the results.
364 runners listed
The score column gives the team scoring slot the runner filled if appropriate. NS denotes a non-scorer. NSBLS denotes a non-scorer who was better placed than the team's last scorer.
Ov Pos Lg Pos Bib Runner Age Time Club Score Rtg #
1 1 945 Jonathan Whittall 31 30:51 Medway & Mstn AC M1 100.00 2
2 2 458 Martyn Millard 32 30:54 NEJ Running Club M1 99.59 18
3 3 947 Neill Wright 46 31:01 Medway & Mstn AC V40:1 99.18 22
4 4 597 Kieran O'Doherty 38 31:11 Petts Wood Runners M1 98.77 12
5 5 779 Jack Bradley 32 31:19 Thanet RR M1 98.35 10
6 6 148 Gregory Hills 36 31:35 Dartford H M1 97.94 17
7 7 397 Chris Rampling 35 31:44 Medway & Mstn AC M2 97.53 9
8 8 880 Dean Evans 39 31:51 Thanet RR M2 97.12 2
9 9 942 Daniel St Martin 36 31:54 Medway & Mstn AC M3 96.71 13
10 10 338 Cameron Chambers 22 32:16 Maidstone H M1 96.30 4
11 11 688 Edmund Saunders 39 32:22 Sevenoaks AC M1 95.88 14
12 12 573 Dave Adams 34 32:30 Petts Wood Runners M2 95.47 12
13 13 134 Chris Turner 52 32:36 Dartford H V50:1 95.06 11
14 14 1051 Peter Hogben 29 32:39 Canterbury H M1 94.65 16
15 15 549 Harry Young 21 32:42 Paddock Wood AC M1 94.24 11
16 16 665 Andrew Hutchinson 42 32:47 Sevenoaks AC V40:1 93.83 14
17 17 26 Simon Horler 42 32:48 Bromley Vets AC V40:1 93.42 28
18 18 881 Jude Wood 23 32:57 Thanet RR M3 93.00 2
19 19 761 Michael Wilkes 44 33:01 Swanley & Dist AC V40:1 92.59 4
20 20 757 Ian Toal 44 33:07 Swanley & Dist AC V40:2 92.18 5
21 21 60 Yiannis Christodoulou 38 33:20 Canterbury H M2 91.77 32
22 22 150 George Boxall 29 33:22 Dartford H M2 91.36 14
23 23 584 Dean Lenihan 44 33:23 Petts Wood Runners V40:1 90.95 5
24 24 780 Christopher Brenchley 50 33:29 Thanet RR V50:1 90.53 30
25 25 498 Steve Chivers 43 33:34 Paddock Wood AC V40:1 90.12 16
26 26 897 Henry Cox 24 33:44 Canterbury H M3 89.71 9
27 27 888 Connor Gates 19 33:44 Petts Wood Runners M3 89.30 2
28 28 426 Stephen Dipre 54 33:58 NEJ Running Club V50:1 88.89 61
29 29 958 Andrew Saunders 17 34:07 Paddock Wood AC M2 88.48 2
30 30 673 Michael Lochead 41 34:08 Sevenoaks AC V40:2 88.07 14
31 31 540 Adam Tibbals 45 34:12 Paddock Wood AC V40:2 87.65 14
32 32 550 Kev Howarth 50 34:16 Petts Wood Runners V50:1 87.24 17
33 33 154 Angus Sharp 22 34:21 Dartford H M3 86.83 2
34 34 332 Adrian Perkins 49 34:24 Maidstone H V40:1 86.42 30
35 35 511 Michael Gibbs 36 34:30 Paddock Wood AC M3 86.01 13
36 36 637 Richard Alford-Smith 45 34:32 Sevenoaks AC M2 85.60 7
37 37 507 Rob Everitt 49 34:35 Paddock Wood AC NSBLS 85.19 6
38 38 253 Robert Conetta 41 34:42 Istead & Ifield H V40:1 84.77 6
39 1 305 Nichola Evans 38 34:43 Larkfield AC V35 100.00 14
40 39 675 Andrew Mead 53 34:44 Sevenoaks AC V50:1 84.36 41
41 40 290 Daniel Smith 33 34:46 Istead & Ifield H M1 83.95 11
42 41 446 Leigh Longhurst 35 34:46 NEJ Running Club M2 83.54 9
43 42 436 Rob Hicks 36 34:50 NEJ Running Club M3 83.13 7
44 43 1047 Mark Savage 42 34:55 Deal Tri Club V40:1 82.72 Debut
45 44 941 Alun Rodgers 55 35:00 Medway & Mstn AC V50:1 82.30 105
46 45 949 Josh Nice 36 35:05 Medway & Mstn AC NSBLS 81.89 52
47 46 138 Reuben Burford 50 35:05 Dartford H V50:2 81.48 25
48 47 249 Mark Champion 53 35:08 Istead & Ifield H V50:1 81.07 77
49 48 213 Dave Pickup 51 35:08 Deal Tri Club V50:1 80.66 15
50 49 557 Gavin Mackay 51 35:11 Petts Wood Runners V50:2 80.25 32
51 50 789 Jordan Gilbert 27 35:12 Thanet RR NSBLS 79.84 2
52 51 554 Andy Robertson 28 35:15 Petts Wood Runners NSBLS 79.42 3
53 52 139 Paul Dawes 48 35:16 Dartford H V40:1 79.01 34
54 53 142 Stuart Waterman 43 35:17 Dartford H V40:2 78.60 42
55 54 707 David Valenti 32 35:18 Sittingbourne Str M1 78.19 31
56 55 348 David Thwaites 48 35:22 Maidstone H V40:2 77.78 2
57 56 702 Daniel Witt 46 35:24 Sevenoaks AC M3 77.37 60
58 57 153 Connor Burford 24 35:27 Dartford H NSBLS 76.95 40
59 58 401 Martin Taylor 51 35:28 Medway & Mstn AC V50:2 76.54 8
60 59 536 David Sampson 61 35:29 Paddock Wood AC V60 76.13 32
61 60 694 Harvey Taylor 17 35:36 Sevenoaks AC NSBLS 75.72 3
62 61 226 Ross Evans 40 35:37 Gravesend RR & AC V40:1 75.31 24
63 62 51 Tim Sowter 56 35:39 Bromley Vets AC V50:1 74.90 14
64 63 556 Daniel Selman 49 35:45 Petts Wood Runners V40:2 74.49 21
65 64 943 Stephen Turpie 48 35:52 Medway & Mstn AC V40:2 74.07 3
66 65 652 Chris Fenn 30 35:57 Sevenoaks AC NSBLS 73.66 3
67 66 405 Darren Wright 46 36:00 Medway & Mstn AC NSBLS 73.25 5
68 67 934 Richard Kerswill 54 36:05 Medway & Mstn AC NSBLS 72.84 8
69 68 345 Daniel Pearson 24 36:07 Maidstone H M2 72.43 3
70 69 539 Ian Sutherland 47 36:16 Paddock Wood AC NSBLS 72.02 12
71 70 1043 Greg Norman 60 36:24 Canterbury H V60 71.60 Debut
72 71 802 Phil Stevens 54 36:25 Thanet RR V50:2 71.19 8
73 72 503 Nicholas Denbow 56 36:27 Paddock Wood AC V50:1 70.78 21
74 73 676 Andrew Milne 39 36:30 Sevenoaks AC NSBLS 70.37 30
75 74 787 Ryan Dargan 38 36:34 Thanet RR NSBLS 69.96 Debut
76 75 216 Stuart Gibson 49 36:54 Deal Tri Club V40:2 69.55 15
77 76 188 Andy Noble 57 37:03 Dartford RR V50:1 69.14 33
78 77 920 Fred Webb 55 37:07 Swanley & Dist AC V50:1 68.72 15
79 78 449 Jonathan Low 34 37:08 NEJ Running Club NSBLS 68.31 9
80 79 524 Alexander Marks 32 37:13 Paddock Wood AC NSBLS 67.90 2
81 80 621 Russ Buchanan 50 37:22 Plumstead Rnnrs V50:1 67.49 61
82 81 259 Derek George 50 37:27 Istead & Ifield H V50:2 67.08 52
83 82 724 Richard McDonagh 47 37:31 Sittingbourne Str V40:1 66.67 3
84 83 128 John Gurney 64 37:35 Dartford H V60 66.26 3
85 84 792 Chris Kirby 43 37:57 Thanet RR V40:1 65.84 Debut
86 85 278 Dominic Montford 47 38:07 Istead & Ifield H V40:2 65.43 9
87 2 672 Catherine Linney 52 38:08 Sevenoaks AC V45 99.17 37
88 86 574 David Ballard 58 38:11 Petts Wood Runners NSBLS 65.02 3
89 3 107 Rebecca Williams 33 38:17 Canterbury H F1 98.35 3
90 87 803 Lee Gavin 41 38:19 Deal Tri Club M1 64.61 Debut
91 88 930 Robert Fursey 58 38:21 Medway & Mstn AC NSBLS 64.20 55
92 89 570 Tim Springett 57 38:23 Petts Wood Runners NSBLS 63.79 36
93 90 362 Mark Hooker 30 38:24 Maidstone H M3 63.37 15
94 91 608 Hugo McGregor-Davies 51 38:28 Plumstead Rnnrs V50:2 62.96 23
95 92 282 Ken Phillips 57 38:30 Istead & Ifield H M2 62.55 9
96 4 937 Taryne McPherson 45 38:33 Medway & Mstn AC V45 97.52 8
97 93 379 Sean Callow 41 38:38 Maidstone H NSBLS 62.14 11
98 94 614 Jake Hussey 55 38:41 Plumstead Rnnrs V40:1 61.73 57
99 95 590 Nigel Haffenden 54 38:42 Petts Wood Runners NSBLS 61.32 6
100 96 288 Alan Savage 45 38:44 Istead & Ifield H M3 60.91 6
101 97 1049 Stuart Neilson 54 38:48 Deal Tri Club V50:2 60.49 4
102 5 863 Anna Hanbury 44 38:50 Petts Wood Runners V35 96.69 3
103 98 1032 Robert Dally 51 38:51 Petts Wood Runners NSBLS 60.08 2
104 99 678 Shaun Mullen 45 38:58 Sevenoaks AC NSBLS 59.67 5
105 100 566 Marcus Elwes 57 38:59 Petts Wood Runners NSBLS 59.26 22
106 101 884 Martin O'Grady 60 39:00 Deal Tri Club V60 58.85 2
107 102 716 James Topham 50 39:04 Sittingbourne Str V50:1 58.44 21
108 103 935 Paul McAuliffe 66 39:11 Medway & Mstn AC V60 58.02 16
109 104 74 Colin Kent 56 39:13 Canterbury H V50:1 57.61 59
110 105 393 Adrian Moody 59 39:15 Medway & Mstn AC NS 57.20 59
111 106 75 Matt Newman 35 39:16 Canterbury H NSBLS 56.79 4
112 6 117 Tereza Francova 38 39:17 Dartford H V35 95.87 3
113 107 196 John Doyle 59 39:20 Dartford RR V50:2 56.38 46
114 7 816 Emma Crawford 43 39:22 Petts Wood Runners F1 95.04 29
115 108 541 John Tolhurst 67 39:26 Paddock Wood AC V50:2 55.97 26
116 8 248 Lynne Champion 52 39:26 Istead & Ifield H V45 94.21 63
117 109 752 Jason Saunders 52 39:29 Swanley & Dist AC V50:2 55.56 3
118 9 98 Claire Pluckrose 52 39:31 Canterbury H V45 93.39 14
119 110 225 Kevin Crockford 57 39:35 Gravesend RR & AC V50:1 55.14 3
120 111 565 Jim Winbourne 53 39:38 Petts Wood Runners NSBLS 54.73 17
121 112 735 Mike Baron 62 39:40 Swanley & Dist AC V60 54.32 75
122 10 907 Kulwinder Thind 40 39:44 Istead & Ifield H V35 92.56 4
123 113 559 Simon Brier 54 39:45 Petts Wood Runners NSBLS 53.91 6
124 114 581 Paul Whelan 54 39:46 Petts Wood Runners NSBLS 53.50 13
125 115 346 Daren Chambers 53 39:47 Maidstone H V50:1 53.09 2
126 11 657 Vanessa Gilmartin 46 39:49 Sevenoaks AC V35 91.74 19
127 12 1031 Eiko Kobayashi 53 39:51 Petts Wood Runners V45 90.91 2
128 116 1015 Andrew Mills 50 39:52 Maidstone H V50:2 52.67 13
129 117 553 David Groom 56 39:53 Petts Wood Runners NSBLS 52.26 19
130 118 883 Sebastian Smith 28 40:02 Deal Tri Club M2 51.85 3
131 119 209 Neil Jenner 40 40:07 Deal Tri Club M3 51.44 2
132 120 53 James Tinkler 51 40:09 Bromley Vets AC V50:2 51.03 14
133 121 606 Gavin Banks 42 40:14 Plumstead Rnnrs V40:2 50.62 8
134 13 647 Julia Davis 24 40:16 Sevenoaks AC F1 90.08 3
135 14 645 Pauline Dalton 57 40:20 Sevenoaks AC V55 89.26 52
136 122 1002 Paul Collins 44 40:23 Plumstead Rnnrs M1 50.21 Debut
137 123 618 Callum Cox 18 40:24 Plumstead Rnnrs M2 49.79 5
138 124 580 David Moore 56 40:25 Petts Wood Runners NSBLS 49.38 10
139 125 58 Jon Blunt 61 40:32 Canterbury H V50:2 48.97 22
140 126 64 Adam Cowper-Smith 62 40:33 Canterbury H V40:1 48.56 29
141 15 447 Tanya Lorenzotti 33 40:35 NEJ Running Club F1 88.43 6
142 16 158 Charlotte Wood 27 40:38 Dartford RR F1 87.60 28
143 127 287 David Sancto 57 40:44 Istead & Ifield H NSBLS 48.15 5
144 128 786 Simon Cowdery 52 40:53 Thanet RR V40:2 47.74 3
145 129 395 Dean Parkinson 49 40:55 Medway & Mstn AC NS 47.33 3
146 17 283 Giedre Piktuzyte 33 40:58 Istead & Ifield H F1 86.78 3
147 130 788 Stephen Forshaw 52 41:02 Thanet RR NSBLS 46.91 53
148 18 105 Barbara Wenman 63 41:04 Canterbury H V55 85.95 93
149 19 589 Sally Haffenden 51 41:07 Petts Wood Runners NSBLS 85.12 7
150 20 301 Victoria Wright 31 41:08 Istead & Ifield H NSBLS 84.30 15
151 131 726 Mike Poppy 55 41:09 Sittingbourne Str V50:2 46.50 105
152 21 437 Maria Hjorth 55 41:12 NEJ Running Club V55 83.47 27
153 132 910 Peter Moore 58 41:17 Istead & Ifield H NSBLS 46.09 11
154 133 78 Andy Phillips 58 41:18 Canterbury H V40:2 45.68 33
155 134 129 Colin Bates 60 41:22 Dartford H NS 45.27 34
156 135 582 Jamie Fernandes 35 41:24 Petts Wood Runners NSBLS 44.86 36
157 136 793 Steve Morgan 50 41:26 Thanet RR NSBLS 44.44 7
158 22 817 Jenny Leng 54 41:30 Petts Wood Runners NSBLS 82.64 31
159 137 596 Jeremy Benson 61 41:33 Petts Wood Runners V60 44.03 16
160 138 186 Ian McGrath 49 41:38 Dartford RR V40:1 43.62 13
161 23 106 Hannah Wilding 28 41:45 Canterbury H NSBLS 81.82 7
162 139 411 Paul Brown 55 41:47 NEJ Running Club V50:2 43.21 3
163 24 410 Lynn Boston 50 41:48 NEJ Running Club V45 80.99 12
164 140 622 Paul Kent 60 41:48 Plumstead Rnnrs V60 42.80 22
165 141 651 Andrew Evans 51 41:48 Sevenoaks AC V50:2 42.39 47
166 25 32 Joanne Kelly 46 41:51 Bromley Vets AC V45 80.17 3
167 142 720 Steve Shrimplin 63 41:54 Sittingbourne Str V60 41.98 106
168 143 48 Jason Short 51 41:59 Bromley Vets AC V40:2 41.56 4
169 144 327 David Nicholls 65 42:01 Larkfield AC V60 41.15 7
170 145 85 Mark Wenman 67 42:06 Canterbury H NS 40.74 90
171 146 870 Paul Strachan 52 42:14 Petts Wood Runners NS 40.33 10
172 26 811 Alice Neal 49 42:16 Petts Wood Runners NSBLS 79.34 3
173 147 174 Dave Best 51 42:17 Dartford RR V40:2 39.92 6
174 148 659 James Graham 68 42:19 Sevenoaks AC V60 39.51 24
175 149 957 Keith Saunders 56 42:26 Paddock Wood AC NS 39.09 3
176 27 980 Tamasin Dorosti 32 42:29 Thanet RR F1 78.51 3
177 150 585 Malcolm McKen 55 42:30 Petts Wood Runners NS 38.68 24
178 28 591 Chloe Haffenden 24 42:33 Petts Wood Runners NSBLS 77.69 4
179 151 826 John Kingscott 44 42:41 Petts Wood Runners NS 38.27 3
180 152 1014 Robert White 51 42:48 Dartford RR M1 37.86 28
181 153 49 Mike Simms 53 42:49 Bromley Vets AC M1 37.45 27
182 29 308 Carrie Hitchman 42 42:49 Larkfield AC F1 76.86 25
183 30 402 Vanessa Vander 37 42:49 Medway & Mstn AC V35 76.03 6
184 31 919 Renate Blacker 52 43:03 Swanley & Dist AC V45 75.21 26
185 32 1050 Alena Smith 42 43:04 Deal Tri Club V35 74.38 3
186 33 210 Karen Ash 49 43:15 Deal Tri Club V45 73.55 2
187 154 443 Dai Jones 62 43:22 NEJ Running Club V60 37.04 36
188 155 648 John Denyer 73 43:26 Sevenoaks AC NS 36.63 47
189 156 613 James Otter 56 43:31 Plumstead Rnnrs M3 36.21 49
190 34 960 Alice Risby 26 43:34 Larkfield AC NSBLS 72.73 3
191 157 326 Ian Murray 54 43:37 Larkfield AC V50:1 35.80 6
192 158 30 Christopher Jackson 60 43:54 Bromley Vets AC V60 35.39 Debut
193 35 219 Rachel Dellafera 31 43:59 Gravesend RR & AC F1 71.90 9
194 36 487 Louise Maillardet 46 43:59 NEJ Running Club V35 71.07 7
195 159 725 Ian Gower 62 44:04 Sittingbourne Str V40:2 34.98 96
196 160 442 Mark Jenkinson 50 44:05 NEJ Running Club V40:1 34.57 18
197 37 771 Joanne Holl 55 44:06 Thanet RR V55 70.25 4
198 161 962 Stephen Pickford 30 44:11 Larkfield AC M1 34.16 3
199 38 691 Sarah Shewell 62 44:12 Sevenoaks AC NS 69.42 115
200 162 261 Peter Gibson 61 44:14 Istead & Ifield H V60 33.74 37
201 39 474 Rebecca Stant 32 44:15 NEJ Running Club NS 68.60 2
202 163 759 Paul Webster 47 44:15 Swanley & Dist AC M1 33.33 8
203 164 161 Paul Lewis 55 44:22 Dartford RR M2 32.92 36
204 40 418 Janet Cobby 59 44:34 NEJ Running Club NS 67.77 76
205 165 130 Keith Hughes 57 44:36 Dartford H NS 32.51 19
206 41 699 Bridgit Weekes 63 44:37 Sevenoaks AC NS 66.94 13
207 42 577 Geraldine Schaer 55 44:39 Petts Wood Runners V55 66.12 19
208 43 605 Fiona Lore 41 44:41 Plumstead Rnnrs V35 65.29 3
209 44 567 Nathalie Juchau 50 44:46 Petts Wood Runners NS 64.46 2
210 166 76 Matthew Northover 53 44:49 Canterbury H NS 32.10 21
211 167 314 Rob Bright 64 44:52 Larkfield AC V50:2 31.69 50
212 45 767 Nicola Boyes 55 44:55 Thanet RR V45 63.64 14
213 168 794 Adrian Neaves 51 44:58 Thanet RR NSBLS 31.28 19
214 46 251 Anna Cleary 40 45:03 Istead & Ifield H NSBLS 62.81 3
215 169 890 David Poland 59 45:06 Petts Wood Runners NS 30.86 2
216 47 208 Lesley Taylor 57 45:17 Dartford RR V55 61.98 3
217 170 315 Neil Clark 56 45:18 Larkfield AC V40:1 30.45 19
218 171 791 Peter Heath 65 45:22 Thanet RR V60 30.04 13
219 48 286 Cheryl Robertson 34 45:30 Istead & Ifield H NSBLS 61.16 3
220 172 644 Duncan Cochrane 64 45:34 Sevenoaks AC NS 29.63 35
221 49 1025 Mel Horley 52 45:34 Maidstone H V45 60.33 13
222 50 100 Jean Roffe 54 45:34 Canterbury H V35 59.50 5
223 173 27 Peter Howe 69 45:37 Bromley Vets AC M2 29.22 25
224 174 237 David Wright 55 45:39 Gravesend RR & AC V50:2 28.81 99
225 51 109 Stephanie Wood 56 45:43 Dartford H V55 58.68 62
226 175 37 Simon Narracott 52 45:45 Bromley Vets AC M3 28.40 8
227 176 227 James Gostick 36 45:52 Gravesend RR & AC M1 27.98 3
228 177 28 Gareth Hudson 60 45:56 Bromley Vets AC NS 27.57 3
229 52 465 Deborah Patmore 52 45:58 NEJ Running Club NS 57.85 15
230 178 571 Mike Springett 28 46:02 Petts Wood Runners NS 27.16 20
231 179 1053 Marco Keir 60 46:03 Canterbury H NS 26.75 64
232 53 169 Emma Brown 44 46:09 Dartford RR V35 57.02 18
233 180 799 Michael Philpott 59 46:11 Thanet RR NS 26.34 13
234 181 86 Peter Yarlett 69 46:20 Canterbury H NS 25.93 53
235 182 470 Simon Riley 58 46:23 NEJ Running Club V40:2 25.51 68
236 183 611 Adrian Hollman 61 46:25 Plumstead Rnnrs NS 25.10 5
237 54 360 Lisa Chambers 51 46:31 Maidstone H V35 56.20 3
238 55 110 Elizabeth Ives 54 46:38 Dartford H V45 55.37 32
239 56 175 Alexandra Cooper 49 46:41 Dartford RR V45 54.55 34
240 184 482 Martin Wisdom 60 46:48 NEJ Running Club NS 24.69 89
241 185 224 John Crockford 53 47:00 Gravesend RR & AC V40:2 24.28 34
242 186 431 Martin Flannery 54 47:05 NEJ Running Club NS 23.87 38
243 187 738 Andy Dunmall 55 47:12 Swanley & Dist AC M2 23.46 79
244 188 736 Jonathan Bottomer 55 47:20 Swanley & Dist AC M3 23.05 3
245 189 420 Alan Cox 61 47:22 NEJ Running Club NS 22.63 67
246 57 938 Hayley Palmer 41 47:23 Medway & Mstn AC F1 53.72 2
247 58 444 Agata Kasprzyk 34 47:34 NEJ Running Club NS 52.89 28
248 190 1023 Christopher Rust 69 47:36 Dartford H NS 22.22 9
249 191 215 Kev Brown 62 47:39 Deal Tri Club NS 21.81 58
250 59 774 Janet Morgan 63 47:40 Thanet RR V35 52.07 16
251 192 347 David Hutchinson 67 47:41 Maidstone H V60 21.40 30
252 60 1045 Hilary Collins 60 47:45 Deal Tri Club V55 51.24 10
253 61 630 Becky Parrish 30 47:47 Plumstead Rnnrs F1 50.41 3
254 193 22 Roger Harris 66 47:51 Bromley Vets AC NS 20.99 53
255 62 535 Rebecca Roberts 45 47:56 Paddock Wood AC V45 49.59 Debut
256 194 801 Royston Robertson 53 47:58 Thanet RR NS 20.58 2
257 195 876 Ka Sing Tung 64 48:06 Petts Wood Runners NS 20.16 9
258 196 1007 Barry Smith 70 48:09 Swanley & Dist AC NS 19.75 2
259 197 83 Jon Vann 65 48:09 Canterbury H NS 19.34 32
260 198 7 Nigel Bulmer 56 48:10 Bromley Vets AC NS 18.93 31
261 63 509 Melissa Ferns 55 48:12 Paddock Wood AC V55 48.76 21
262 64 21 Betty Foggitt 53 48:16 Bromley Vets AC V35 47.93 16
263 65 685 Ella Pyman 55 48:18 Sevenoaks AC NS 47.11 15
264 66 452 Carol Marsh 62 48:24 NEJ Running Club NS 46.28 13
265 199 1040 Phil Burlinson 60 48:27 Petts Wood Runners NS 18.52 Debut
266 67 281 Barbara Ockendon 68 48:31 Istead & Ifield H V55 45.45 36
267 200 68 Andy Farrant 65 48:36 Canterbury H NS 18.11 77
268 68 806 Nikki Smith 54 48:40 Deal Tri Club F1 44.63 15
269 201 271 Paul Jones 43 48:43 Istead & Ifield H NS 17.70 18
270 69 804 Cheska Rees 28 49:03 Deal Tri Club NS 43.80 Debut
271 70 563 Janine Harris 51 49:09 Petts Wood Runners NS 42.98 10
272 202 800 Richard Purton 40 49:12 Thanet RR NS 17.28 11
273 71 268 Clare Holder 47 49:19 Istead & Ifield H NS 42.15 16
274 203 207 Darren Moss 46 49:22 Dartford RR M3 16.87 18
275 204 944 Ivon Whitmore 69 49:23 Medway & Mstn AC NS 16.46 113
276 205 403 Phil Wallace 73 49:25 Medway & Mstn AC NS 16.05 76
277 206 331 Fred Streatfield 69 49:41 Larkfield AC V40:2 15.64 20
278 207 9 David Cannon 56 49:42 Bromley Vets AC NS 15.23 6
279 208 82 Tony Savage 67 49:46 Canterbury H NS 14.81 46
280 209 739 Derek Hopkins 60 49:49 Swanley & Dist AC NS 14.40 3
281 210 733 Jerry Ash 62 49:50 Swanley & Dist AC NS 13.99 6
282 72 836 Hilary Morton 46 49:54 Petts Wood Runners NS 41.32 2
283 211 887 James Fisher 52 49:55 Petts Wood Runners NS 13.58 5
284 212 1042 Bob Davison 67 50:00 Canterbury H NS 13.17 80
285 213 783 Simon Burton 52 50:07 Thanet RR NS 12.76 50
286 73 505 Carol Emery 62 50:28 Paddock Wood AC V35 40.50 38
287 74 92 Karen Hoult 57 50:29 Canterbury H NS 39.67 25
288 214 413 Peter Cane 67 50:44 NEJ Running Club NS 12.35 55
289 215 481 John Williams 69 50:53 NEJ Running Club NS 11.93 79
290 216 181 Darren Rickard 52 51:01 Dartford RR NSBLS 11.52 2
291 75 185 Emily Booker 45 51:06 Dartford RR NS 38.84 3
292 76 376 Sally Howson 52 51:12 Maidstone H F1 38.02 27
293 77 461 Jenny Neal 52 51:18 NEJ Running Club NS 37.19 86
294 217 427 Andy Eastment 61 51:18 NEJ Running Club NS 11.11 52
295 78 886 Jane Wisbey 48 51:20 Deal Tri Club NS 36.36 4
296 79 906 Tilly Roffe 19 51:29 Canterbury H NS 35.54 3
297 80 1003 Joanne Leverington 49 51:30 Plumstead Rnnrs V45 34.71 Debut
298 218 71 Joe Hicks 68 51:35 Canterbury H NS 10.70 65
299 81 399 Catherine Rodwell 33 51:38 Medway & Mstn AC NSBLS 33.88 11
300 219 841 Nick Squires 60 51:43 Petts Wood Runners NS 10.29 3
301 82 598 Biljana Petrushevska 48 51:45 Petts Wood Runners NS 33.06 7
302 83 861 Gabrielle Cameron 32 51:49 Petts Wood Runners NS 32.23 3
303 84 977 Linda Whiteley 58 51:56 Bromley Vets AC V55 31.40 5
304 85 768 Elizabeth Carr 57 52:01 Thanet RR NS 30.58 8
305 86 981 Emma Garcia-Solley 31 52:11 Canterbury H NS 29.75 4
306 220 73 Richard Hudson 65 52:16 Canterbury H NS 9.88 20
307 221 471 Matthew Roberts 49 52:18 NEJ Running Club NS 9.47 3
308 222 81 Steve Reynolds 63 52:20 Canterbury H NS 9.05 96
309 223 448 Nello Lorenzotti 63 52:22 NEJ Running Club NS 8.64 35
310 224 61 Steve Clark 68 52:27 Canterbury H NS 8.23 122
311 225 552 Rob Lillywhite 64 52:28 Petts Wood Runners NS 7.82 6
312 87 242 Sandra Barbuti 56 52:33 Istead & Ifield H NS 28.93 71
313 226 84 Nathaniel Wells 28 52:43 Canterbury H NS 7.41 Debut
314 88 758 Collette Toal 49 52:45 Swanley & Dist AC V35 28.10 Debut
315 89 776 Pauline Petitt 60 52:48 Thanet RR NS 27.27 14
316 90 612 Jude Wheeler 38 52:54 Plumstead Rnnrs NSBLS 26.45 30
317 91 178 Caroline Judge 48 52:57 Dartford RR NS 25.62 19
318 227 337 Bohdan Rainczuk 60 53:02 Maidstone H NS 7.00 45
319 228 1022 Dave Martin 72 53:05 Deal Tri Club NS 6.58 47
320 229 125 Robert Coombes 72 53:09 Dartford H NS 6.17 10
321 92 639 Alzbeta Benn 40 53:12 Sevenoaks AC NS 24.79 6
322 230 610 Vernon Thomas 77 53:17 Plumstead Rnnrs NS 5.76 33
323 231 667 Jim Knight 70 53:43 Sevenoaks AC NS 5.35 5
324 93 740 Linsey Hopkins 51 54:09 Swanley & Dist AC F1 23.97 3
325 232 713 David Whitley 56 54:18 Sittingbourne Str M2 4.94 10
326 94 777 Sorcha Page 47 54:26 Thanet RR NS 23.14 2
327 95 464 Lisa O'Keefe 49 54:29 NEJ Running Club NS 22.31 3
328 96 293 Rebecca Tormey 48 54:57 Istead & Ifield H NS 21.49 6
329 97 848 Gemma Worley 29 55:09 Petts Wood Runners NS 20.66 9
330 98 1010 Deborah Brown 52 55:11 NEJ Running Club NS 19.83 2
331 99 56 Anne Wharton 61 55:13 Bromley Vets AC F1 19.01 10
332 100 731 Mel Aflatt 58 55:14 Swanley & Dist AC V55 18.18 13
333 101 99 Shirley Pullen 57 55:16 Canterbury H NS 17.36 29
334 102 306 Dawn Gibbons 57 55:21 Larkfield AC V55 16.53 41
335 103 468 Jessica Phillips 31 55:31 NEJ Running Club NS 15.70 10
336 104 2 Joan Andrew 58 55:43 Bromley Vets AC NS 14.88 25
337 105 214 Gaby Roch 50 55:52 Deal Tri Club NS 14.05 9
338 106 638 Jenny Austin 44 55:56 Sevenoaks AC NS 13.22 15
339 107 873 Kumiko Broadhurst 52 56:10 Petts Wood Runners NS 12.40 7
340 233 292 Andrew Thompson 57 56:31 Istead & Ifield H NS 4.53 3
341 234 172 Mike Richardson 70 57:08 Dartford RR V60 4.12 126
342 235 69 Roy Gooderson 64 57:15 Canterbury H NS 3.70 75
343 236 709 Gavin Malloch 64 57:52 Sittingbourne Str M3 3.29 21
344 108 291 Ella Thompson 28 57:55 Istead & Ifield H NS 11.57 8
345 109 905 Julie Cox 60 57:57 Canterbury H NS 10.74 Debut
346 237 1013 Simon Cox 62 57:58 Deal Tri Club NS 2.88 Debut
347 110 766 Vicky Birkett 52 58:19 Thanet RR NS 9.92 Debut
348 238 939 Nigel Read 71 58:38 Medway & Mstn AC NS 2.47 43
349 111 821 Alexandra Robins 40 58:58 Petts Wood Runners NS 9.09 3
350 239 217 Kev Gardner 53 59:05 Deal Tri Club NS 2.06 38
351 112 877 Wendy Tung 62 1:00:31 Petts Wood Runners NS 8.26 8
352 113 124 Claudia Bates 21 1:00:35 Dartford H F1 7.44 19
353 114 617 Penny Phillips 45 1:01:10 Plumstead Rnnrs NSBLS 6.61 9
354 115 671 Sylvia Lewis 69 1:02:11 Sevenoaks AC NS 5.79 21
355 240 70 John Hartley 75 1:02:19 Canterbury H NS 1.65 93
356 116 303 Penny Arundel 56 1:02:27 Larkfield AC V45 4.96 11
357 117 1036 Debbie Thompson 57 1:02:42 Larkfield AC NS 4.13 4
358 118 840 Liz Squires 65 1:02:47 Petts Wood Runners NS 3.31 3
359 119 19 Sandra Elwes 58 1:02:54 Bromley Vets AC NS 2.48 4
360 241 908 Darren Lewis 51 1:03:32 Istead & Ifield H NS 1.23 11
361 120 250 Tracy Chapman 55 1:03:52 Istead & Ifield H NS 1.65 4
362 121 239 Julie Aspinall 65 1:05:15 Istead & Ifield H NS 0.83 4
363 242 506 Mike Emery 65 1:08:51 Paddock Wood AC NS 0.82 26
364 243 625 Les Pullen 67 1:09:35 Plumstead Rnnrs NS 0.41 57