Kent Fitness XC Match 2, Season 2021-2022

Oxleas Wood, Eltham on 2021-11-28 at 11:00

Please choose how you would like to filter the results.
512 runners listed
The score column gives the team scoring slot the runner filled if appropriate. NS denotes a non-scorer. NSBLS denotes a non-scorer who was better placed than the team's last scorer.
Ov Pos Lg Pos Bib Runner Age Time Club Score Rtg #
1 1 510 Charles George 21 35:11 Paddock Wood AC M1 100.00 10
2 2 583 Steve Taylor 35 35:29 Petts Wood Runners M1 99.68 6
3 3 674 James Mason 38 35:44 Sevenoaks AC M1 99.37 14
4 4 942 Daniel St Martin 36 35:47 Medway & Mstn AC M1 99.05 12
5 5 597 Kieran O'Doherty 38 35:49 Petts Wood Runners M2 98.73 11
6 6 779 Jack Bradley 32 35:57 Thanet RR M1 98.41 9
7 7 271 Paul Jones 43 36:03 Istead & Ifield H V40:1 98.10 17
8 8 338 Cameron Chambers 22 36:05 Maidstone H M1 97.78 3
9 9 451 Bryan Maillardet Jun. 39 36:12 NEJ Running Club M1 97.46 69
10 10 148 Gregory Hills 36 36:21 Dartford H M1 97.14 16
11 11 562 Adam Wilkinson 30 36:27 Petts Wood Runners M3 96.83 10
12 12 874 Simon Dobson 38 36:31 Petts Wood Runners NSBLS 96.51 2
13 13 880 Dean Evans 39 36:58 Thanet RR M2 96.19 Debut
14 14 458 Martyn Millard 32 37:01 NEJ Running Club M2 95.87 17
15 15 26 Simon Horler 42 37:03 Bromley Vets AC V40:1 95.56 27
16 16 947 Neill Wright 46 37:18 Medway & Mstn AC V40:1 95.24 21
17 17 149 Tom Cotton 33 37:20 Dartford H M2 94.92 2
18 18 60 Yiannis Christodoulou 38 37:21 Canterbury H M1 94.60 31
19 19 550 Kev Howarth 50 37:28 Petts Wood Runners V50:1 94.29 16
20 20 156 Daniel Moulton 17 37:40 Dartford H M3 93.97 2
21 21 897 Henry Cox 24 37:43 Canterbury H M2 93.65 8
22 22 320 Matthew Field 33 37:45 Larkfield AC M1 93.33 16
23 23 665 Andrew Hutchinson 42 38:28 Sevenoaks AC V40:1 93.02 13
24 24 761 Michael Wilkes 44 38:31 Swanley & Dist AC V40:1 92.70 3
25 25 933 Jayden Iles 22 38:32 Medway & Mstn AC M2 92.38 Debut
26 26 688 Edmund Saunders 39 38:32 Sevenoaks AC M2 92.06 13
27 27 549 Harry Young 21 38:37 Paddock Wood AC M2 91.75 10
28 28 533 James Ridger 42 38:53 Paddock Wood AC V40:1 91.43 51
29 29 941 Alun Rodgers 55 38:59 Medway & Mstn AC V50:1 91.11 104
30 30 426 Stephen Dipre 54 39:01 NEJ Running Club V50:1 90.79 60
31 31 150 George Boxall 29 39:04 Dartford H NSBLS 90.48 13
32 32 498 Steve Chivers 43 39:05 Paddock Wood AC V40:2 90.16 15
33 33 467 Harry Phelps 29 39:18 NEJ Running Club M3 89.84 32
34 34 584 Dean Lenihan 44 39:23 Petts Wood Runners V40:1 89.52 4
35 35 827 Andy Tippet 34 39:24 Petts Wood Runners NSBLS 89.21 14
36 36 253 Robert Conetta 41 39:26 Istead & Ifield H V40:2 88.89 5
37 37 134 Chris Turner 52 39:28 Dartford H V50:1 88.57 10
38 38 634 Duncan Platt 51 39:28 Plumstead Rnnrs V50:1 88.25 Debut
39 39 757 Ian Toal 44 39:29 Swanley & Dist AC V40:2 87.94 4
40 40 946 Gareth Williams 55 39:29 Medway & Mstn AC V50:2 87.62 5
41 41 511 Michael Gibbs 36 39:31 Paddock Wood AC M3 87.30 12
42 42 924 Sean Barwick 18 39:32 Medway & Mstn AC M3 86.98 2
43 43 296 Daniel Walsh 35 39:34 Istead & Ifield H M1 86.67 33
44 44 673 Michael Lochead 40 39:37 Sevenoaks AC V40:2 86.35 13
45 1 1018 Harriette Woolley 33 39:41 Medway & Mstn AC F1 100.00 Debut
46 45 398 Sean Rodwell 33 39:43 Medway & Mstn AC NSBLS 86.03 15
47 46 780 Christopher Brenchley 50 39:53 Thanet RR V50:1 85.71 29
48 47 332 Adrian Perkins 49 40:06 Maidstone H V40:1 85.40 29
49 48 637 Richard Alford-Smith 45 40:06 Sevenoaks AC M3 85.08 6
50 2 218 Renata McDonnell 47 40:07 Deal Tri Club V45 99.48 20
51 49 825 Kevin Chadwick 41 40:12 Petts Wood Runners V40:2 84.76 16
52 50 789 Jordan Gilbert 27 40:16 Thanet RR M3 84.44 Debut
53 51 153 Connor Burford 24 40:22 Dartford H NSBLS 84.13 39
54 52 1021 Julien Camard 24 40:32 Deal Tri Club M1 83.81 Debut
55 53 142 Stuart Waterman 43 40:36 Dartford H V40:1 83.49 41
56 54 694 Harvey Taylor 17 40:38 Sevenoaks AC NSBLS 83.17 2
57 55 507 Rob Everitt 49 40:38 Paddock Wood AC NSBLS 82.86 5
58 56 51 Tim Sowter 56 40:39 Bromley Vets AC V50:1 82.54 13
59 57 200 Matt Russell 41 40:40 Dartford RR V40:1 82.22 2
60 58 702 Daniel Witt 46 40:53 Sevenoaks AC NSBLS 81.90 59
61 59 252 Simon Collins 40 41:04 Istead & Ifield H M2 81.59 Debut
62 60 345 Daniel Pearson 24 41:09 Maidstone H M2 81.27 2
63 61 401 Martin Taylor 51 41:14 Medway & Mstn AC V40:2 80.95 7
64 62 139 Paul Dawes 48 41:18 Dartford H V40:2 80.63 33
65 63 554 Andy Robertson 28 41:19 Petts Wood Runners NSBLS 80.32 2
66 64 675 Andrew Mead 53 41:22 Sevenoaks AC V50:1 80.00 40
67 65 249 Mark Champion 53 41:29 Istead & Ifield H V50:1 79.68 76
68 66 213 Dave Pickup 51 41:34 Deal Tri Club V50:1 79.37 14
69 67 140 David Unsworth 48 41:38 Dartford H NSBLS 79.05 14
70 68 273 Austin Laver 30 41:38 Istead & Ifield H M3 78.73 2
71 69 707 David Valenti 32 41:48 Sittingbourne Str M1 78.41 30
72 3 572 Jennie Butler 48 41:56 Petts Wood Runners V45 98.97 6
73 4 1026 Charlotte Johnston 23 41:57 Maidstone H F1 98.45 Debut
74 70 934 Richard Kerswill 54 42:00 Medway & Mstn AC NSBLS 78.10 7
75 71 154 Angus Sharp 22 42:03 Dartford H NSBLS 77.78 Debut
76 72 802 Phil Stevens 54 42:04 Thanet RR V50:2 77.46 7
77 73 652 Chris Fenn 30 42:10 Sevenoaks AC NSBLS 77.14 2
78 74 810 Simon Jackson 54 42:14 Petts Wood Runners V50:2 76.83 8
79 75 949 Josh Nice 36 42:16 Medway & Mstn AC NSBLS 76.51 51
80 76 436 Rob Hicks 36 42:17 NEJ Running Club NSBLS 76.19 6
81 5 1024 Kerstin Sung 47 42:18 Maidstone H V45 97.94 Debut
82 77 935 Paul McAuliffe 66 42:28 Medway & Mstn AC V60 75.87 15
83 78 160 Steve Jarvis 49 42:29 Dartford RR V40:2 75.56 57
84 79 63 Fiouse Corbeil 49 42:30 Canterbury H V40:1 75.24 17
85 80 503 Nicholas Denbow 56 42:32 Paddock Wood AC V50:1 74.92 20
86 81 903 Matt Slark 33 42:43 Canterbury H M3 74.60 9
87 82 188 Andy Noble 57 42:45 Dartford RR V50:1 74.29 32
88 83 858 Matthew Pond 19 42:48 Petts Wood Runners NSBLS 73.97 7
89 84 556 Daniel Selman 49 42:48 Petts Wood Runners NSBLS 73.65 20
90 85 166 Barrie Seal 43 42:49 Dartford RR M1 73.33 7
91 86 543 Mike Walter 43 42:53 Paddock Wood AC NSBLS 73.02 45
92 87 536 David Sampson 61 42:54 Paddock Wood AC V60 72.70 31
93 6 953 Lisa Reid 30 42:56 Paddock Wood AC F1 97.42 Debut
94 88 288 Alan Savage 44 43:00 Istead & Ifield H NSBLS 72.38 5
95 89 278 Dominic Montford 47 43:03 Istead & Ifield H NSBLS 72.06 8
96 90 269 Matthew Holt 41 43:08 Istead & Ifield H NSBLS 71.75 2
97 91 524 Alexander Marks 32 43:17 Paddock Wood AC NSBLS 71.43 Debut
98 -- 587 ?? (Disqualified - used another's number)   43:21 -- --
99 7 937 Taryne McPherson 45 43:37 Medway & Mstn AC V45 96.91 7
100 92 155 Chris Archer 17 43:49 Dartford H NSBLS 71.11 2
101 93 661 Jim Harness 54 43:55 Sevenoaks AC V50:2 70.79 15
102 94 676 Andrew Milne 39 44:00 Sevenoaks AC NSBLS 70.48 29
103 95 203 Mark Reynolds 51 44:02 Dartford RR V50:2 70.16 Debut
104 8 295 Katherine Vick 23 44:04 Istead & Ifield H F1 96.39 8
105 9 642 Suzy Claridge 49 44:11 Sevenoaks AC V45 95.88 7
106 10 672 Catherine Linney 52 44:19 Sevenoaks AC V35 95.36 36
107 11 915 Rebecca Pickard 45 44:25 Sevenoaks AC F1 94.85 2
108 96 128 John Gurney 64 44:27 Dartford H V60 69.84 2
109 97 574 David Ballard 58 44:32 Petts Wood Runners NSBLS 69.52 2
110 12 500 Sarah Cronin 29 44:35 Paddock Wood AC NSBLS 94.33 2
111 13 916 Hannah Sangan 27 44:46 Sevenoaks AC NSBLS 93.81 Debut
112 98 724 Richard McDonagh 47 44:49 Sittingbourne Str V40:1 69.21 2
113 99 379 Sean Callow 41 44:52 Maidstone H V40:2 68.89 10
114 14 96 Joanne Norrington 38 44:57 Canterbury H V35 93.30 50
115 100 430 Stuart Farrant 47 44:59 NEJ Running Club V40:1 68.57 10
116 15 107 Rebecca Williams 33 45:02 Canterbury H F1 92.78 2
117 101 393 Adrian Moody 59 45:07 Medway & Mstn AC NS 68.25 58
118 102 1004 Sam Tillin 31 45:07 Istead & Ifield H NSBLS 67.94 Debut
119 103 282 Ken Phillips 57 45:08 Istead & Ifield H V50:2 67.62 8
120 104 555 James Wall 28 45:15 Petts Wood Runners NSBLS 67.30 18
121 16 956 Penny Pilbeam 51 45:18 Paddock Wood AC V45 92.27 Debut
122 105 884 Martin O'Grady 60 45:24 Deal Tri Club V60 66.98 Debut
123 106 546 Evan Wild 17 45:28 Paddock Wood AC NSBLS 66.67 2
124 17 932 Chloe Hammond 40 45:30 Medway & Mstn AC V35 91.75 Debut
125 18 98 Claire Pluckrose 52 45:31 Canterbury H V45 91.24 13
126 107 763 Neil Williams 50 45:34 Swanley & Dist AC V50:1 66.35 Debut
127 108 566 Marcus Elwes 57 45:38 Petts Wood Runners NSBLS 66.03 21
128 109 570 Tim Springett 57 45:38 Petts Wood Runners NSBLS 65.71 35
129 110 608 Hugo McGregor-Davies 51 45:41 Plumstead Rnnrs V50:2 65.40 22
130 111 679 James Nash 30 45:41 Sevenoaks AC NSBLS 65.08 7
131 112 544 Mark Wild 51 45:43 Paddock Wood AC V50:2 64.76 32
132 113 557 Gavin Mackay 51 45:44 Petts Wood Runners NSBLS 64.44 31
133 114 186 Ian McGrath 49 45:46 Dartford RR M2 64.13 12
134 19 863 Anna Hanbury 44 45:48 Petts Wood Runners V35 90.72 2
135 20 816 Emma Crawford 43 45:48 Petts Wood Runners F1 90.21 28
136 115 553 David Groom 55 45:50 Petts Wood Runners NSBLS 63.81 18
137 116 998 Kent Parker 56 46:03 Sittingbourne Str V50:1 63.49 77
138 117 541 John Tolhurst 67 46:05 Paddock Wood AC NS 63.17 25
139 21 657 Vanessa Gilmartin 46 46:08 Sevenoaks AC NSBLS 89.69 18
140 22 1031 Eiko Kobayashi 53 46:12 Petts Wood Runners NSBLS 89.18 Debut
141 118 341 Chris Mudge 37 46:19 Maidstone H M3 62.86 2
142 119 564 Mark Franks 48 46:22 Petts Wood Runners NSBLS 62.54 4
143 23 248 Lynne Champion 52 46:26 Istead & Ifield H V45 88.66 62
144 120 225 Kevin Crockford 57 46:28 Gravesend RR & AC V50:1 62.22 2
145 121 856 Emerson Paul 46 46:29 Petts Wood Runners NSBLS 61.90 2
146 122 434 James Heppleston 37 46:30 NEJ Running Club NSBLS 61.59 3
147 123 752 Jason Saunders 52 46:31 Swanley & Dist AC V50:2 61.27 2
148 124 74 Colin Kent 56 46:33 Canterbury H V50:1 60.95 58
149 24 647 Julia Davis 24 46:36 Sevenoaks AC NSBLS 88.14 2
150 125 614 Jake Hussey 55 46:37 Plumstead Rnnrs V40:1 60.63 56
151 126 786 Simon Cowdery 52 46:38 Thanet RR V40:1 60.32 2
152 127 565 Jim Winbourne 53 46:38 Petts Wood Runners NSBLS 60.00 16
153 128 559 Simon Brier 54 46:40 Petts Wood Runners NSBLS 59.68 5
154 129 592 Stuart Scott 55 46:43 Petts Wood Runners NSBLS 59.37 21
155 130 581 Paul Whelan 54 46:43 Petts Wood Runners NSBLS 59.05 12
156 131 716 James Topham 50 46:45 Sittingbourne Str V50:2 58.73 20
157 132 499 Michael Conrad-Pickles 52 46:45 Paddock Wood AC NS 58.41 6
158 133 862 Jon Dedman 59 46:46 Petts Wood Runners NSBLS 58.10 2
159 25 528 Jacqui O'reilly 37 46:46 Paddock Wood AC V35 87.63 2
160 26 158 Charlotte Wood 27 46:49 Dartford RR F1 87.11 27
161 134 496 Iain Campbell 43 46:49 Paddock Wood AC NS 57.78 Debut
162 135 788 Stephen Forshaw 52 46:49 Thanet RR V40:2 57.46 52
163 27 350 Geraldine Young 43 46:51 Maidstone H V35 86.60 14
164 136 650 Graham Dwyer 49 46:52 Sevenoaks AC NSBLS 57.14 13
165 137 370 Michael White 58 46:53 Maidstone H V50:1 56.83 60
166 138 849 Carl Inman 48 46:54 Petts Wood Runners NSBLS 56.51 4
167 139 1011 Peter Forman 38 46:55 NEJ Running Club NSBLS 56.19 2
168 140 830 Patrick Hollins 29 46:55 Petts Wood Runners NSBLS 55.87 Debut
169 141 985 Michael Reeves 56 46:56 Petts Wood Runners NSBLS 55.56 20
170 142 456 Garry McGurren 52 46:58 NEJ Running Club V50:2 55.24 22
171 143 580 David Moore 56 46:58 Petts Wood Runners NSBLS 54.92 9
172 144 1008 Martyn Earl 41 46:59 Maidstone H NSBLS 54.60 64
173 145 53 James Tinkler 51 47:00 Bromley Vets AC V50:2 54.29 13
174 146 986 Brian Smith 54 47:01 Petts Wood Runners NSBLS 53.97 2
175 147 375 Robert Brunger 43 47:03 Maidstone H NSBLS 53.65 30
176 28 117 Tereza Francova 38 47:07 Dartford H V35 86.08 2
177 29 589 Sally Haffenden 51 47:14 Petts Wood Runners NSBLS 85.57 6
178 148 395 Dean Parkinson 49 47:14 Medway & Mstn AC NS 53.33 2
179 149 212 Graeme Rawlings 46 47:17 Deal Tri Club V40:1 53.02 5
180 30 995 Harriot Sinclair 54 47:17 Paddock Wood AC NSBLS 85.05 2
181 150 366 Martin Jones 49 47:18 Maidstone H NSBLS 52.70 Debut
182 31 283 Giedre Piktuzyte 33 47:19 Istead & Ifield H NSBLS 84.54 2
183 32 447 Tanya Lorenzotti 33 47:20 NEJ Running Club F1 84.02 5
184 33 645 Pauline Dalton 57 47:26 Sevenoaks AC V55 83.51 51
185 151 582 Jamie Fernandes 35 47:30 Petts Wood Runners NSBLS 52.38 35
186 152 558 David Welfare 47 47:35 Petts Wood Runners NSBLS 52.06 2
187 153 64 Adam Cowper-Smith 62 47:40 Canterbury H V60 51.75 28
188 154 621 Russ Buchanan 50 47:42 Plumstead Rnnrs V40:2 51.43 60
189 155 579 Peter Fisher 52 47:54 Petts Wood Runners NSBLS 51.11 15
190 156 918 Peter Butler 63 47:59 Dartford RR V60 50.79 79
191 157 883 Sebastian Smith 28 48:06 Deal Tri Club M2 50.48 2
192 158 596 Jeremy Benson 61 48:09 Petts Wood Runners V60 50.16 15
193 159 443 Dai Jones 62 48:16 NEJ Running Club V60 49.84 35
194 160 136 Andrew Archer 51 48:20 Dartford H V50:2 49.52 7
195 161 85 Mark Wenman 67 48:21 Canterbury H V50:2 49.21 89
196 162 855 Stuart Isaacs 52 48:21 Petts Wood Runners NS 48.89 3
197 34 907 Kulwinder Thind 40 48:22 Istead & Ifield H V35 82.99 3
198 163 793 Steve Morgan 50 48:25 Thanet RR NSBLS 48.57 6
199 35 105 Barbara Wenman 63 48:28 Canterbury H V55 82.47 92
200 164 826 John Kingscott 44 48:32 Petts Wood Runners NS 48.25 2
201 165 7 Nigel Bulmer 56 48:37 Bromley Vets AC V40:2 47.94 30
202 166 726 Mike Poppy 55 48:39 Sittingbourne Str V40:2 47.62 104
203 167 333 Alexander Bolden 34 48:44 Maidstone H NSBLS 47.30 2
204 168 344 Damon Williams 52 48:48 Maidstone H V50:2 46.98 3
205 169 318 Robert Everitt 51 48:49 Larkfield AC V50:1 46.67 6
206 170 48 Jason Short 51 48:50 Bromley Vets AC M1 46.35 3
207 36 410 Lynn Boston 50 48:51 NEJ Running Club V45 81.96 11
208 37 437 Maria Hjorth 55 48:52 NEJ Running Club V55 81.44 26
209 38 980 Tamasin Dorosti 32 48:52 Thanet RR F1 80.93 2
210 171 881 Jude Wood 23 49:01 Thanet RR NSBLS 46.03 Debut
211 172 364 Mark Smith 58 49:02 Maidstone H NSBLS 45.71 6
212 173 177 Chris Dellow 69 49:03 Dartford RR M3 45.40 56
213 39 301 Victoria Wright 31 49:05 Istead & Ifield H NSBLS 80.41 14
214 174 618 Callum Cox 18 49:11 Plumstead Rnnrs M1 45.08 4
215 175 479 Sam Wheeler 46 49:13 NEJ Running Club V40:2 44.76 Debut
216 40 591 Chloe Haffenden 24 49:16 Petts Wood Runners NSBLS 79.90 3
217 176 664 Nick Humphrey-Taylor 49 49:17 Sevenoaks AC NSBLS 44.44 7
218 177 606 Gavin Banks 42 49:19 Plumstead Rnnrs M2 44.13 7
219 178 720 Steve Shrimplin 63 49:25 Sittingbourne Str V60 43.81 105
220 179 629 Steve Ryan 56 49:31 Plumstead Rnnrs M3 43.49 Debut
221 180 321 Matt Heath 50 49:34 Larkfield AC V50:2 43.17 Debut
222 181 846 Adam Waterman 51 49:35 Petts Wood Runners NS 42.86 6
223 182 209 Neil Jenner 40 49:39 Deal Tri Club V40:2 42.54 Debut
224 41 577 Geraldine Schaer 55 49:39 Petts Wood Runners V55 79.38 18
225 183 745 Lewis McIntyre 37 49:44 Swanley & Dist AC M1 42.22 2
226 184 651 Andrew Evans 51 49:45 Sevenoaks AC NSBLS 41.90 46
227 185 585 Malcolm McKen 55 49:47 Petts Wood Runners NS 41.59 23
228 186 680 Sebastian Naughton 47 49:48 Sevenoaks AC NSBLS 41.27 2
229 187 49 Mike Simms 53 49:53 Bromley Vets AC M2 40.95 26
230 188 751 Tristan Rozier 41 49:53 Swanley & Dist AC M2 40.63 4
231 189 335 Aristidis Kotsis 51 49:55 Maidstone H NSBLS 40.32 5
232 42 769 Claire Greenaway 36 49:56 Thanet RR V35 78.87 19
233 43 560 Gillian Selman 49 49:57 Petts Wood Runners NS 78.35 22
234 44 811 Alice Neal 49 49:58 Petts Wood Runners NS 77.84 2
235 45 276 Deborah McCarthy 51 49:59 Istead & Ifield H NSBLS 77.32 2
236 46 699 Bridgit Weekes 63 50:00 Sevenoaks AC NS 76.80 12
237 190 488 Paul Miller 45 50:02 NEJ Running Club NS 40.00 10
238 47 208 Lesley Taylor 57 50:03 Dartford RR V55 76.29 2
239 191 323 Will Jones 43 50:16 Larkfield AC V40:1 39.68 12
240 192 462 Kechong Nguyen 44 50:19 NEJ Running Club NS 39.37 2
241 48 36 Jo McRae 44 50:20 Bromley Vets AC V35 75.77 7
242 49 308 Carrie Hitchman 42 50:21 Larkfield AC V35 75.26 24
243 193 814 Andrew Squirrell 49 50:27 Petts Wood Runners NS 39.05 6
244 194 1014 Robert White 51 50:32 Dartford RR NS 38.73 27
245 195 952 Gary Nichols 69 50:36 Paddock Wood AC NS 38.41 2
246 196 957 Keith Saunders 56 50:37 Paddock Wood AC NS 38.10 2
247 50 251 Anna Cleary 40 50:47 Istead & Ifield H NSBLS 74.74 2
248 51 575 Chloe Wilkinson 30 50:47 Petts Wood Runners NS 74.23 10
249 197 870 Paul Strachan 52 50:53 Petts Wood Runners NS 37.78 9
250 198 27 Peter Howe 69 50:56 Bromley Vets AC V60 37.46 24
251 199 822 Trevor Adams 60 51:02 Petts Wood Runners NS 37.14 2
252 200 631 Robert Lenihan 38 51:03 Plumstead Rnnrs NSBLS 36.83 11
253 201 972 Paul Holland 55 51:03 Maidstone H NSBLS 36.51 66
254 52 463 Sinead Norris 41 51:09 NEJ Running Club V35 73.71 8
255 53 730 Natalie Adams 32 51:09 Swanley & Dist AC F1 73.20 3
256 54 773 Claire Morgan 36 51:12 Thanet RR NSBLS 72.68 7
257 55 272 Jacqueline King 50 51:16 Istead & Ifield H NSBLS 72.16 26
258 56 260 Sally George 40 51:17 Istead & Ifield H NSBLS 71.65 48
259 57 889 Connie Jackson 53 51:19 Petts Wood Runners NS 71.13 7
260 58 747 Kelly Noble 46 51:22 Swanley & Dist AC V45 70.62 2
261 202 962 Stephen Pickford 30 51:23 Larkfield AC M2 36.19 2
262 59 465 Deborah Patmore 52 51:26 NEJ Running Club NS 70.10 14
263 60 32 Joanne Kelly 46 51:28 Bromley Vets AC V45 69.59 2
264 203 593 Nathan Webster 30 51:30 Petts Wood Runners NS 35.87 4
265 61 882 Ellie Garrett 21 51:31 Thanet RR NSBLS 69.07 Debut
266 62 357 Julie Stoppani 58 51:36 Maidstone H V55 68.56 90
267 204 954 Jonathan Alford-Smith 31 51:43 Paddock Wood AC NS 35.56 Debut
268 205 13 Paul Cregg 59 51:44 Bromley Vets AC M3 35.24 9
269 206 875 Seaton Giles 51 51:48 Petts Wood Runners NS 34.92 Debut
270 207 794 Adrian Neaves 51 51:49 Thanet RR NSBLS 34.60 18
271 208 229 Robin Heel 65 51:51 Gravesend RR & AC V60 34.29 89
272 209 314 Rob Bright 64 51:52 Larkfield AC V60 33.97 49
273 210 315 Neil Clark 56 51:52 Larkfield AC V40:2 33.65 18
274 211 725 Ian Gower 62 51:54 Sittingbourne Str M2 33.33 95
275 63 960 Alice Risby 26 51:56 Larkfield AC F1 68.04 2
276 212 869 Terry Gooding 53 51:56 Petts Wood Runners NS 33.02 Debut
277 213 831 Mark Burgess 61 51:59 Petts Wood Runners NS 32.70 13
278 214 445 Nigel Kent 60 52:01 NEJ Running Club NS 32.38 73
279 215 483 Thomas Woodcock 28 52:01 NEJ Running Club NS 32.06 16
280 216 68 Andy Farrant 65 52:07 Canterbury H V40:2 31.75 76
281 217 686 Andrew Rackham 48 52:09 Sevenoaks AC NSBLS 31.43 17
282 218 326 Ian Murray 54 52:11 Larkfield AC M3 31.11 5
283 64 444 Agata Kasprzyk 34 52:12 NEJ Running Club NS 67.53 27
284 219 411 Paul Brown 55 52:12 NEJ Running Club NS 30.79 2
285 65 219 Rachel Dellafera 31 52:14 Gravesend RR & AC F1 67.01 8
286 66 605 Fiona Lore 41 52:17 Plumstead Rnnrs V35 66.49 2
287 67 771 Joanne Holl 55 52:19 Thanet RR V55 65.98 3
288 220 613 James Otter 56 52:23 Plumstead Rnnrs NSBLS 30.48 48
289 221 489 William Phelps 61 52:24 NEJ Running Club NS 30.16 47
290 222 130 Keith Hughes 57 52:25 Dartford H NS 29.84 18
291 68 55 Marijana Urbany 51 52:29 Bromley Vets AC F1 65.46 33
292 223 728 Jeff Gardiner 57 52:33 Sittingbourne Str M3 29.52 3
293 224 571 Mike Springett 28 52:37 Petts Wood Runners NS 29.21 19
294 69 691 Sarah Shewell 62 52:41 Sevenoaks AC NS 64.95 114
295 70 169 Emma Brown 44 52:41 Dartford RR V35 64.43 17
296 -- 987 ?? (Disqualified - used another's number)   52:42 -- --
297 71 997 Karen Seymour 57 52:43 Sittingbourne Str V55 63.92 13
298 225 442 Mark Jenkinson 50 52:46 NEJ Running Club NS 28.89 17
299 226 860 Alan Mundy 60 52:49 Petts Wood Runners NS 28.57 12
300 227 347 David Hutchinson 67 52:51 Maidstone H V60 28.25 29
301 72 1025 Mel Horley 52 52:59 Maidstone H NS 63.40 12
302 228 416 Dave Cheeseman 55 53:00 NEJ Running Club NS 27.94 24
303 229 227 James Gostick 36 53:01 Gravesend RR & AC M1 27.62 2
304 73 435 Sarah Hewes 44 53:05 NEJ Running Club NS 62.89 8
305 74 418 Janet Cobby 59 53:08 NEJ Running Club NS 62.37 75
306 230 86 Peter Yarlett 69 53:11 Canterbury H NS 27.30 52
307 231 76 Matthew Northover 53 53:15 Canterbury H NS 26.98 20
308 75 767 Nicola Boyes 55 53:19 Thanet RR V45 61.86 13
309 232 850 Paul Dryden 55 53:22 Petts Wood Runners NS 26.67 7
310 76 121 Gemma Extence 32 53:23 Dartford H F1 61.34 Debut
311 233 161 Paul Lewis 55 53:26 Dartford RR NS 26.35 35
312 234 33 John Leeson 63 53:32 Bromley Vets AC NS 26.03 2
313 235 141 Andy Quittenton 45 53:40 Dartford H NS 25.71 2
314 77 183 Nicola Mooney 45 53:41 Dartford RR V45 60.82 8
315 78 87 Steph Bancroft 53 53:44 Canterbury H NS 60.31 8
316 79 818 Kate Eperon 48 53:50 Petts Wood Runners NS 59.79 Debut
317 80 568 Natalie Jacques 27 53:57 Petts Wood Runners NS 59.28 3
318 81 971 Emma Brenton 23 53:58 Maidstone H NS 58.76 2
319 236 425 Sam Dichphat 61 54:00 NEJ Running Club NS 25.40 2
320 82 938 Hayley Palmer 41 54:01 Medway & Mstn AC NSBLS 58.25 Debut
321 237 729 Ian Pateman 60 54:03 Sittingbourne Str NS 25.08 72
322 238 603 Leslie Howson 56 54:11 Plumstead Rnnrs NSBLS 24.76 12
323 83 1016 Anna Dower 33 54:14 Gravesend RR & AC NSBLS 57.73 Debut
324 84 970 Ellie Drake 38 54:14 Maidstone H NS 57.22 2
325 85 100 Jean Roffe 54 54:15 Canterbury H NS 56.70 4
326 86 112 Alison Unsworth 46 54:16 Dartford H V45 56.19 6
327 239 890 David Poland 59 54:19 Petts Wood Runners NS 24.44 Debut
328 240 262 John Gillis 63 54:25 Istead & Ifield H V60 24.13 85
329 241 1009 Mike Ward 47 54:26 NEJ Running Club NS 23.81 Debut
330 242 441 Fadil Imeri 57 54:29 NEJ Running Club NS 23.49 15
331 243 492 Anthony Batchelder 71 54:35 Paddock Wood AC NS 23.17 6
332 244 660 Simon Hallpike 68 54:36 Sevenoaks AC V60 22.86 55
333 245 28 Gareth Hudson 60 54:37 Bromley Vets AC NS 22.54 2
334 246 482 Martin Wisdom 60 54:42 NEJ Running Club NS 22.22 88
335 87 360 Lisa Chambers 51 54:45 Maidstone H NS 55.67 2
336 247 738 Andy Dunmall 55 54:45 Swanley & Dist AC M3 21.90 78
337 88 829 Laura Elvin 29 54:47 Petts Wood Runners NS 55.15 15
338 248 237 David Wright 55 54:49 Gravesend RR & AC V50:2 21.59 98
339 249 343 Craig Peake 62 54:51 Maidstone H NS 21.27 77
340 250 791 Peter Heath 65 54:57 Thanet RR V60 20.95 12
341 89 774 Janet Morgan 63 55:00 Thanet RR NS 54.64 15
342 90 163 Clair May 55 55:03 Dartford RR NS 54.12 30
343 91 175 Alexandra Cooper 49 55:05 Dartford RR NS 53.61 33
344 92 355 Janette Lillis 49 55:06 Maidstone H NS 53.09 13
345 93 563 Janine Harris 51 55:20 Petts Wood Runners NS 52.58 9
346 -- 561 ?? (Disqualified - used another's number)   55:22 -- --
347 251 983 David Murray 56 55:23 Maidstone H NS 20.63 7
348 252 83 Jon Vann 65 55:32 Canterbury H NS 20.32 31
349 253 1023 Christopher Rust 69 55:33 Dartford H NS 20.00 8
350 254 342 Colin Mangiagalli 45 55:34 Maidstone H NS 19.68 2
351 94 102 Wendy Smith 63 55:37 Canterbury H NS 52.06 64
352 95 551 Lianne Flynn 30 55:38 Petts Wood Runners NS 51.55 2
353 96 118 Laura Sale 35 55:39 Dartford H NSBLS 51.03 6
354 97 749 Amanda Rivett 53 55:43 Swanley & Dist AC V35 50.52 3
355 255 1007 Barry Smith 70 55:44 Swanley & Dist AC V60 19.37 Debut
356 98 685 Ella Pyman 55 55:44 Sevenoaks AC NS 50.00 14
357 99 632 Jess Howson 28 55:50 Plumstead Rnnrs F1 49.48 15
358 256 460 John Murphy 64 55:52 NEJ Running Club NS 19.05 4
359 257 853 Louis Strover 52 55:55 Petts Wood Runners NS 18.73 Debut
360 100 280 Becky Newnes 40 55:55 Istead & Ifield H NSBLS 48.97 2
361 101 704 Samantha Znetyniak 46 56:05 Sevenoaks AC NS 48.45 5
362 102 399 Catherine Rodwell 33 56:08 Medway & Mstn AC NSBLS 47.94 10
363 103 110 Elizabeth Ives 54 56:14 Dartford H NSBLS 47.42 31
364 258 300 Paul Whittaker-Measor 33 56:21 Istead & Ifield H NS 18.41 14
365 259 989 Scott Haragan 61 56:22 Petts Wood Runners NS 18.10 2
366 104 628 Shazin Khan 30 56:23 Plumstead Rnnrs NSBLS 46.91 9
367 105 4 Lizzy Brama 38 56:24 Bromley Vets AC NSBLS 46.39 6
368 106 994 Jessi Beckley 26 56:26 Larkfield AC NSBLS 45.88 2
369 107 89 Sammy Black 40 56:29 Canterbury H NS 45.36 2
370 108 354 Ivonne Goetsch 42 56:32 Maidstone H NS 44.85 15
371 109 14 Emma D'Almeida 48 56:39 Bromley Vets AC NSBLS 44.33 11
372 260 736 Jonathan Bottomer 55 56:41 Swanley & Dist AC NS 17.78 2
373 110 439 Rosalind Hopgood 59 56:45 NEJ Running Club NS 43.81 17
374 111 475 Julie Unitt 62 56:46 NEJ Running Club NS 43.30 49
375 112 286 Cheryl Robertson 34 57:09 Istead & Ifield H NSBLS 42.78 2
376 261 733 Jerry Ash 62 57:11 Swanley & Dist AC NS 17.46 5
377 262 739 Derek Hopkins 60 57:11 Swanley & Dist AC NS 17.14 2
378 263 887 James Fisher 52 57:16 Petts Wood Runners NS 16.83 4
379 264 760 Craig Wicks 54 57:19 Swanley & Dist AC NS 16.51 36
380 113 772 Janice Lee-Miller 54 57:29 Thanet RR NS 42.27 Debut
381 265 137 Kevin Still 51 57:29 Dartford H NS 16.19 2
382 266 431 Martin Flannery 54 57:33 NEJ Running Club NS 15.87 37
383 114 861 Gabrielle Cameron 32 57:38 Petts Wood Runners NS 41.75 2
384 267 1006 Peter Godbee 71 57:43 Swanley & Dist AC NS 15.56 93
385 115 891 Rebecca Sampson 23 57:46 Petts Wood Runners NS 41.24 5
386 268 876 Ka Sing Tung 64 57:47 Petts Wood Runners NS 15.24 8
387 116 281 Barbara Ockendon 68 57:48 Istead & Ifield H V55 40.72 35
388 117 806 Nikki Smith 54 57:51 Deal Tri Club V35 40.21 14
389 269 224 John Crockford 53 57:55 Gravesend RR & AC V40:1 14.92 33
390 118 376 Sally Howson 52 58:01 Maidstone H NS 39.69 26
391 119 385 Ali Vant 53 58:19 Maidstone H NS 39.18 2
392 270 1005 Jim Peters 60 58:31 Bromley Vets AC NS 14.60 68
393 271 743 Owen Jones 50 58:37 Swanley & Dist AC NS 14.29 15
394 120 886 Jane Wisbey 48 58:39 Deal Tri Club F1 38.66 3
395 121 1012 Margaret Reidy 57 58:45 Deal Tri Club V55 38.14 28
396 122 109 Stephanie Wood 56 58:46 Dartford H V55 37.63 61
397 272 800 Richard Purton 40 58:51 Thanet RR NS 13.97 10
398 123 415 Angela Charlton 48 59:02 NEJ Running Club NS 37.11 Debut
399 273 469 Joe Regan 70 59:04 NEJ Running Club NS 13.65 78
400 124 851 Jennifer Coles 30 59:11 Petts Wood Runners NS 36.60 3
401 125 509 Melissa Ferns 55 59:13 Paddock Wood AC V55 36.08 20
402 126 505 Carol Emery 62 59:25 Paddock Wood AC NS 35.57 37
403 127 17 Vanessa Eloie 50 59:27 Bromley Vets AC NSBLS 35.05 2
404 128 92 Karen Hoult 57 59:43 Canterbury H NS 34.54 24
405 129 459 Joanne Murphy 61 59:47 NEJ Running Club NS 34.02 6
406 130 705 Julie Greene 50 59:49 Sittingbourne Str V45 33.51 45
407 131 450 Janet Lugton 66 59:54 NEJ Running Club NS 32.99 44
408 274 215 Kev Brown 62 59:55 Deal Tri Club V50:2 13.33 57
409 132 176 Anne Dellow 66 1:00:00 Dartford RR NS 32.47 41
410 275 180 Chris Ruffell 40 1:00:01 Dartford RR NS 13.02 2
411 133 256 Jackie Day 60 1:00:03 Istead & Ifield H NS 31.96 18
412 134 607 Carrie Anderson 41 1:00:12 Plumstead Rnnrs NSBLS 31.44 Debut
413 276 82 Tony Savage 67 1:00:13 Canterbury H NS 12.70 45
414 277 81 Steve Reynolds 62 1:00:23 Canterbury H NS 12.38 95
415 135 906 Tilly Roffe 19 1:00:30 Canterbury H NS 30.93 2
416 136 612 Jude Wheeler 38 1:00:32 Plumstead Rnnrs NSBLS 30.41 29
417 137 220 Eileen Hudson 54 1:00:37 Gravesend RR & AC V45 29.90 10
418 138 289 Colette Smith 36 1:00:43 Istead & Ifield H NS 29.38 2
419 278 841 Nick Squires 60 1:00:57 Petts Wood Runners NS 12.06 2
420 279 245 Barry Bell 73 1:01:01 Istead & Ifield H NS 11.75 83
421 139 775 Kylie Petitt 33 1:01:09 Thanet RR NS 28.87 12
422 280 207 Darren Moss 46 1:01:10 Dartford RR NS 11.43 17
423 140 267 Maggie Harris 63 1:01:16 Istead & Ifield H NS 28.35 11
424 141 204 Rebecca Finch 37 1:01:18 Dartford RR NS 27.84 3
425 142 185 Emily Booker 45 1:01:19 Dartford RR NS 27.32 2
426 143 845 Jenny Waterman 48 1:01:21 Petts Wood Runners NS 26.80 6
427 144 768 Elizabeth Carr 57 1:01:23 Thanet RR NS 26.29 7
428 145 242 Sandra Barbuti 56 1:01:26 Istead & Ifield H NS 25.77 70
429 281 457 Sean McGranaghan 65 1:01:27 NEJ Running Club NS 11.11 75
430 146 842 Rachel Inman 48 1:01:29 Petts Wood Runners NS 25.26 Debut
431 147 464 Lisa O'Keefe 49 1:01:36 NEJ Running Club NS 24.74 2
432 148 293 Rebecca Tormey 48 1:01:36 Istead & Ifield H NS 24.23 5
433 282 477 Steve Walker 66 1:01:38 NEJ Running Club NS 10.79 101
434 283 610 Vernon Thomas 77 1:01:43 Plumstead Rnnrs V60 10.48 32
435 149 854 Tracey Isaacs 51 1:01:45 Petts Wood Runners NS 23.71 2
436 150 871 Emma Horan 33 1:01:46 Petts Wood Runners NS 23.20 3
437 151 374 Rachael Tierney 32 1:01:55 Maidstone H NS 22.68 Debut
438 152 865 Sharon Wroe 63 1:02:08 Petts Wood Runners NS 22.16 2
439 284 1001 Sebastian Subiger 48 1:02:18 NEJ Running Club NS 10.16 Debut
440 285 448 Nello Lorenzotti 63 1:02:18 NEJ Running Club NS 9.84 34
441 153 95 Lidia Modzelewska 46 1:02:20 Canterbury H NS 21.65 12
442 154 178 Caroline Judge 48 1:02:34 Dartford RR NS 21.13 18
443 286 125 Robert Coombes 72 1:02:37 Dartford H NS 9.52 9
444 155 777 Sorcha Page 47 1:02:44 Thanet RR NS 20.62 Debut
445 287 600 Peter Ratcliffe 71 1:02:53 Plumstead Rnnrs NS 9.21 32
446 156 917 Clair Thornton 46 1:03:01 Sevenoaks AC NS 20.10 15
447 157 258 Helen Fooks 50 1:03:08 Istead & Ifield H NS 19.59 42
448 158 277 Sarah Monk 51 1:03:27 Istead & Ifield H NS 19.07 16
449 288 454 Frank Mayne 58 1:03:45 NEJ Running Club NS 8.89 6
450 289 438 Les Hopgood 58 1:03:45 NEJ Running Club NS 8.57 14
451 159 43 Natalie Price 56 1:03:48 Bromley Vets AC V55 18.56 19
452 160 599 Prema Reddy 55 1:03:50 Petts Wood Runners NS 18.04 2
453 161 848 Gemma Worley 29 1:03:51 Petts Wood Runners NS 17.53 8
454 290 866 Richard Dunstan 70 1:03:51 Petts Wood Runners NS 8.25 9
455 291 423 Mark Davey 58 1:04:00 NEJ Running Club NS 7.94 4
456 162 1010 Deborah Brown 52 1:04:12 NEJ Running Club NS 17.01 Debut
457 292 61 Steve Clark 68 1:04:28 Canterbury H NS 7.62 121
458 163 2 Joan Andrew 58 1:04:31 Bromley Vets AC NS 16.49 24
459 293 693 Lionel Stielow 72 1:04:32 Sevenoaks AC NS 7.30 19
460 164 873 Kumiko Broadhurst 52 1:04:33 Petts Wood Runners NS 15.98 6
461 165 99 Shirley Pullen 57 1:04:38 Canterbury H NS 15.46 28
462 294 327 David Nicholls 65 1:04:59 Larkfield AC NS 6.98 6
463 166 56 Anne Wharton 61 1:05:00 Bromley Vets AC NS 14.95 9
464 167 309 Carys Mason 31 1:05:03 Larkfield AC NSBLS 14.43 Debut
465 168 740 Linsey Hopkins 51 1:05:05 Swanley & Dist AC NSBLS 13.92 2
466 169 214 Gaby Roch 50 1:05:22 Deal Tri Club NS 13.40 8
467 295 35 Christopher Marshall 74 1:05:28 Bromley Vets AC NS 6.67 90
468 296 713 David Whitley 56 1:05:29 Sittingbourne Str NS 6.35 9
469 170 264 Mandy Green 56 1:05:40 Istead & Ifield H NS 12.89 16
470 297 292 Andrew Thompson 57 1:05:58 Istead & Ifield H NS 6.03 2
471 298 69 Roy Gooderson 64 1:06:09 Canterbury H NS 5.71 74
472 171 291 Ella Thompson 28 1:06:15 Istead & Ifield H NS 12.37 7
473 172 119 Stephanie Murray 34 1:06:18 Dartford H NS 11.86 Debut
474 173 468 Jessica Phillips 31 1:06:29 NEJ Running Club NS 11.34 9
475 299 709 Gavin Malloch 64 1:06:32 Sittingbourne Str NS 5.40 20
476 300 172 Mike Richardson 70 1:06:39 Dartford RR NS 5.08 125
477 301 471 Matthew Roberts 49 1:06:51 NEJ Running Club NS 4.76 2
478 174 929 Kat Ford 36 1:07:00 Medway & Mstn AC NSBLS 10.82 12
479 302 205 Gordon Glen 56 1:07:14 Dartford RR NS 4.44 2
480 303 939 Nigel Read 71 1:07:14 Medway & Mstn AC NS 4.13 42
481 304 298 Stephen Ward 53 1:07:29 Istead & Ifield H NS 3.81 4
482 305 54 Tony Unseld 76 1:07:37 Bromley Vets AC NS 3.49 36
483 175 299 Mary Whittaker 68 1:08:04 Istead & Ifield H NS 10.31 2
484 176 821 Alexandra Robins 40 1:08:24 Petts Wood Runners NS 9.79 2
485 177 639 Alzbeta Benn 40 1:08:30 Sevenoaks AC NS 9.28 5
486 178 306 Dawn Gibbons 57 1:08:40 Larkfield AC V55 8.76 40
487 306 263 Graham Green 67 1:08:43 Istead & Ifield H NS 3.17 16
488 307 70 John Hartley 75 1:08:52 Canterbury H NS 2.86 92
489 308 908 Darren Lewis 51 1:09:42 Istead & Ifield H NS 2.54 10
490 309 12 Simon Cowie 63 1:10:04 Bromley Vets AC NS 2.22 45
491 179 834 Tracy Daniels 55 1:10:12 Dartford RR NS 8.25 13
492 180 246 Joyce Bell 69 1:10:57 Istead & Ifield H NS 7.73 24
493 181 715 Emma Higgins 43 1:11:50 Sittingbourne Str V35 7.22 18
494 182 297 Claire Ward 55 1:12:00 Istead & Ifield H NS 6.70 27
495 183 877 Wendy Tung 62 1:12:18 Petts Wood Runners NS 6.19 7
496 184 840 Liz Squires 65 1:12:24 Petts Wood Runners NS 5.67 2
497 310 382 Tim Carr 61 1:12:39 Maidstone H NS 1.90 2
498 185 671 Sylvia Lewis 69 1:12:40 Sevenoaks AC NS 5.15 20
499 311 228 Peter Granger 50 1:13:15 Gravesend RR & AC V40:2 1.59 30
500 312 217 Kev Gardner 53 1:13:35 Deal Tri Club M3 1.27 37
501 186 823 Ann Adams 61 1:14:12 Petts Wood Runners NS 4.64 3
502 187 626 Carolyn Hartwig 48 1:14:51 Plumstead Rnnrs V45 4.12 2
503 188 18 Jeanette Elven 58 1:15:09 Bromley Vets AC NS 3.61 5
504 189 19 Sandra Elwes 58 1:15:12 Bromley Vets AC NS 3.09 3
505 190 708 Sheila Malloch 58 1:15:27 Sittingbourne Str F1 2.58 6
506 191 617 Penny Phillips 45 1:15:50 Plumstead Rnnrs NSBLS 2.06 8
507 192 284 Tammy Pullen 45 1:17:55 Istead & Ifield H NS 1.55 Debut
508 313 279 Melwyn Moore 56 1:17:57 Istead & Ifield H NS 0.95 3
509 314 351 Graham Pearson 49 1:21:36 Maidstone H NS 0.63 32
510 193 727 Sandra Gardiner 51 1:23:08 Sittingbourne Str NS 1.03 3
511 315 625 Les Pullen 67 1:25:54 Plumstead Rnnrs NS 0.32 56
512 194 609 Emma Killick 55 1:25:54 Plumstead Rnnrs V55 0.52 17